MASMAVİ ŞIKLIK ‘PANERAI’ KADRANINDA

10 Ekim 2016 17:33

Officine Panerai’nin yalnızca kendi butikleri için ürettiği yeni saat dizisi Blue Dial’in ortak özelliği deniz mavisi kadran rengi. Deniz mavisi ve ışığın buluşmasıyla ortaya çıkan rengi yansıtan kadranlarıyla 4 yeni model, yalnızca Panerai butiklerinde satışa sunulacak.

Saatçilik tarihi boyunca deniz ve denizcilik tutkusunu neredeyse her modeline kusursuzca yansıtan marka Officine Panerai, bu kez dört modelden oluşan çok özel saat serisi Panerai Blue Dial ile bu tutkusunu bir adım daha öne çıkardı. Deniz mavisinin en güzel tonlarına kadranlarında yer açan dört yeni model, yalnızca Panerai butiklerinde sunulmak üzere üretildi.  Bu özel serideki Panerai saatlerinin koyu mavi kadranları markanın bir başka tanımlayıcı unsuru olan ışık ile denizin buluşmasından doğmuş gibi görünüyor. Güneş ışınlarının ve deniz dalgalarının oluşturdukları gibi büyüleyici, sürekli değişen efektler, gün ışını dekoruyla daha da çekici hale geliyor.

Luminor 1950 3 Days GMT Automatic Acciaio – 42mm

Yeni Luminor 1950 3 Days GMT Automatic’in kasası cilalanmış AISI 316L paslanmaz çelikten yapılmış ve 42 mm çapıyla tüm koşullara uygun çok yönlü bir boyuta sahip. Tepe koruma mekanizması saatin yaklaşık 100 metre su derinliğine kadar dayanıklı olmasını sağlıyor. Markanın kendi üretimi P.9001 otomatik kalibre takılı ve üç günlük bir güç rezervine sahip model, saat 3 konumundaki tarih göstergesi, ikinci bir zaman diliminde saati göstermeye yarayan GMT fonksiyonu, aynı zamanda mekanizmanın izlenebilmesini sağlayan safir cam pencereden görülebilen arka kısımdaki güç rezervi göstergesi gibi hem kullanım kolaylığı, hem de okunabilirlik sunan bir dizi işlev sunuyor. Saat aynı zamanda tepe dışarı çekildiğinde balans çarkını durdurup saat 9 konumundaki küçük sayacın saniye ibresini sıfırlayarak saatin bir referans zamanı sinyaliyle mükemmel bir biçimde senkronize olmasını sağlayan saniye sıfırlama işlevine sahip.

Luminor 1950 10 Days GMT Automatic Acciaio – 44mm

Yeni Luminor 1950 10 days GMT Automatic en az on günlük bir güç rezervi, tarih, am/pm göstergesiyle GMT fonksiyonu, saniye sıfırlama ve akrebi hızla ayarlamaya yarayan cihaz gibi özelliklerle P.2003 otomatik kalibrenin dikkat çekici teknolojisiyle; mavi kadranın seçkin spor görünümü ve gün ışını dekorunu birleştiriyor.

Saat üst üste yerleştirilmiş, saate geceleri olağanüstü bir okunurluk kazandıran ışıltılı ekru Super-LumiNova® maddesini içeren iki diskli yapısıyla zenginleşen sade, açık bir tasarıma sahip. Saat 6 konumunda P.2003 Manufacture kalibrenin üç tulumbası sayesinde depolanan on günlük güç rezervi karakteristik bir biçimde çizgisel olarak gösteriliyor.

Radiomir 1940 3 Days Acciaio – 47mm

 Radiomir 1940’ın kasası cilalanmış AISI 316L paslanmaz çelikten yapıldı ve Panerai saatlerinde alışıldığı üzere 47 mm’lik klasik bir çapa sahip. Mavi renkli kadran gün ışını dekorlu ve sandviç yapısına sahip; geniş saat göstergeleri ve yardımcı küçük saniye kadranıyla klasik versiyonunda sunuluyor. Yaldızlı ibreler geceleri de okunabilirliği sağlayan Super-LumiNova®’nın ekru rengiyle ve üzerine sıcak baskıyla OP logosu basılmış işlenmemiş deriden yapılan Assolutamente kayışın doğal rengiyle uyumlu bir efekt yaratıyor.

Model, üç günlük bir güç rezervine sahip manuel kurmalı, arka kısımdaki safir cam pencereden açıkça görülebilen Manufacture P.3000 kalibreye sahip. P.3000 kalibre aynı zamanda akrebi hızlıca ayarlamaya yarayan bir cihaza sahip, böylelikle yelkovana ya da saatin işleyişine müdahale etmeden bir saatlik aralıklarla ileri veya geri ilerletilebiliyor.

Radiomir 1940 10 Days GMT Automatic Oro Rosso – 45mm

Radiomir 1940 10 Days Automatic Oro Rosso, deniz ve ışığın buluşmasıyla ortaya çıkan mavi renk kadranlarıyla bu saat serisinin en değerli parçası. Klasik Radiomir 1940 tasarımı kırmızı altınla sunuluyor ve zengin teknik özelliklere sahip Manufacture P.2003/10 kalibreyle çalışıyor. Bu 18 ayar altına seçkin, kırmızımsı bir renk veren, yüksek bakır oranına sahip bir alaşım ve oksitlenmeyi önlemeye yardımcı olan küçük miktarda platin içeriyor.

P.2003/10 mekanizma Panerai’ın ilk iskeletleştirilmiş otomatik mekanizması, sanat ve teknolojinin, biçim ve içeriğin büyüleyici bir birleşimi. Bu teknoloji kalibrede ilk kez göze çarpıyor: 13 ¾ linyelik (31 mm) çapı ve saatin on günlük bir güç rezervi toplamasını sağlayan üç tulumbasıyla mekanizma 25 taşa ve saatte 28,000 titreşim (4 Hz) yapan bir balans çarkına sahip. Saatin temel işlevleri saat, dakika, küçük saniye, tarih ve saat 6 konumundaki çizgisel güç rezervi göstergesi. Aynı zamanda seyahat edenler için ok biçimindeki merkezi bir ibre saat 9 konumundaki sayaçta yer alan am/pm göstergesiyle ikinci bir zaman diliminde de saatin okunabilmesini sağlıyor. Son olarak iki son derece faydalı sistem saati ayarlanmasını kolay ve tutarlı hale getiriyor: bunlardan ilki tepe çıkarıldığında balans çarkını durdurup saniye ibresini sıfıra döndürüyor, diğeri ise yerel zamanı gösteren ibrenin yelkovanı kıpırdatmadan ya da saatin işleyişine müdahale etmeden bir saatlik atlayışlarla ileri geri hareket ettirilmesini sağlarken tarih otomatik olarak ayarlanıyor.

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »