MANUFACTURE ROYALE’DEN BASELWORLD’DE BÜYÜK SÜRPRİZ VAR

19 Mart 2015 11:29

2013 yılında Gouten Ailesi tarafından satın alınan Manufacture Royale, ilk yılında 150 adet saat üreterek önemli bir başarıya imza attı. Markanın 245. yılı anısına Androgyne modelinin kasasında iskelet flying tourbillonu üreten firma, Baselworld 2015’te daha komplike ikinci mekanizmasını tanıtmaya hazırlanıyor.

İsviçre saatçiliğinin köklü ailelerinden Gouten Ailesine ait GTN Luxury Holding SA tarafından 2013 yılında satın alınan, 1770 yılında ünlü Fransız Filozof Voltaire’nin kurduğu Manufacture Royale markası Opera modeliyle tekrar döndüğü dünya saat pazarındaki büyümesini ve başarılarını sürdürüyor. Marc Guten, David Gouten ve Alexis Gouten yönetiminde marka saat tutkunları tarafından daha çok tanınmaya ve tercih edilmeye başladı. Bu yıl 245. yılı anısına üretilen Androgyne modeli büyük beğeni topladı. Baselworld 2015’te ürünlerini sergilemeye hazırlanan marka, bir de yeni mekanizmayı tanıtmayı planlıyor. Manufacture Royale hakkındaki gelişmeleri ve yenilikleri Sayın Alexis Gouten Saat Dünyası’na anlattı.

Manufacture Royale hayatınıza girdikten sonra yaşamınızda nasıl değişiklikler oldu?

Manufacture Royale benim açımdan gerçekten yeni bir meydan okumaydı. Hem uluslararası çapta bir iş sahibi oldum, hem de yaratım ve üretim süreçlerine daha fazla katılmaya başladım. Şimdiye kadar daha ziyade ticari ve pazarlama stratejileriyle ilgileniyordum. Aynı zamanda her gün iki kuzenimle, Marc Guten ve David Gouten ile birlikte çalışmak da büyük bir mutluluk. Birbirimizi tamamlıyoruz ve daima birbirimizi motive edecek, aramızda sinerji oluşmasını sağlayacak bir şeyler buluyoruz.

 Manufacture Royale’i satın aldıktan sonra neler yaptınız?

İki kuzenimle birlikte markayı geliştirmemiz gerekiyordu. Bu da yatırımlar yapmak, tüm dünyada bir perakendeci ağı oluşturmak, yeni kalibreler yaratmak (1770 flying tourbillon), yeni iletişim kampanyamızı başlatmaya hazırlanmak anlamına geliyordu. Bunun için her gün koşturup daha fazla enerji sarf ediyoruz.

 Tasarım ve üretim detaylarından, kullandığınız materyallerden biraz bahseder misiniz?

Şimdiye kadar hep yetenekli saat tasarımcılarıyla çalıştık. Onlardan biri ünlü Eric Giroud. Kimliğimizi tasarım üzerinden yansıtmak istiyoruz. Tanınır olmak istiyoruz. Saatlerimiz çelik, çelik pvd ya da kırmızı altından yapılıyor. 2014’te 150 saat ürettik. Bu bizim ilk yılımız için önemli bir rakam.

Manufacture Royale’in özgün nitelikleri nelerdir?  

Şirketimiz dört temele dayanıyor.

– Tarihimiz: Marka 1770’te Fransız filozof Voltaire tarafından kuruldu. Osmanlı İmparatorluğu dâhil Avrupa’daki tüm ünlü kraliyet ailelerine saatler satan temsilciler gönderdi. Çok özel bir tarih ve geçmişe sahibiz.

– Üretimimiz: Mekanizmalarımızı şirket içinde üretiyoruz.

– Fiyat/kalite oranımız: Rakiplerimizle karşılaştırıldığında kalitemizden ödün vermeden makul fiyatlarla müşterilerimize sunmak bizim için çok önemli.

– Aile şirketi olmamız: Kibirden eser taşımayan, açık fikirli insanlarız.

Hedef kitleniz ve fiyat aralığınız nedir? 

Fiyatlarımız 42 bin CHF’den başlıyor. Ürünlerimize kalite ve işçilik değeri açısından bakıldığında çok uygun fiyatlı oldukları görülecektir.
Müşterileri kitlemiz, lüks bir saat satın alabilecek, farklı bir tasarım ve özgün ürün arayan insanlar. Orijinal bir saat takmaya cesareti olanlar.


 Manufacture Royale’in 2015’te gerçekleştireceği yenilikler nedir?

İki yeni kalibre çıkarıyoruz: İlki Androgyne kasasında iskeletleştirilmiş bir flying tourbillon. Bu saat markanın 245’inci yılı onuruna tasarlanan, sınırlı bir edisyon. İlk kez SIHH esnasında görücüye çıktı ve büyük ilgi gördü.
İkinci kalibremiz, dünya prömiyeri yapılması planlanan daha komplike bir mekanizma. Ama şu anda daha fazlasını söyleyemem. Baselworld sırasında detayları açıklanacak.

Basel fuar organizasyonundan bahsedebilir misiniz? Markanızı nasıl temsil edeceksiniz?

En iyi İsviçre markalarıyla birlikte Palace’da markamızı teşhir edeceğiz. Palace kreatif horolojiyi en iyi yansıtan yerlerden biri.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

Ben de teşekkür ederim. Türkiye’ye selamlar, Baselworld’e bekliyorum.

MR_Androgyne_Fullblack_w MR_Androgyne_Origine_Fullblack_HD IMGP7276

 

RÖPORTAJ

Related Posts

Comments are closed.

« »