LÜKS SAATLERİN KUTSANDIĞI SALON: 24.SIHH 2014

29 Ocak 2014 12:23

Salon International de la Haute Horlogerie,  her yıl ki rekoruna bir yenisini daha ekleyerek 24. kez başarı ile organize edildi. Richemont Luxury Group’un şemsiyesi altında 16 lüks saat markası sektörün öncüleri olduğunu yeni modelleri ve sunumları ile kanıtladı. Ayrıca saat federasyonunun sergisine de ev sahipliği yaptı. Saat Profesyonellerine hazırlanan özel ortam, bu yıl 13.000 ziyaretçiyi ağırladı.

The Salon International de la Haute Horlogerie SIHH, her yıl Ocak ayında Cenevre Palexpo’da düzenleniyor. Richemont Luxury Group’un şemsiyesi altında 16 lüks saat markasının yer aldığı sergi, özellikle son altı yıldır saat ustalığı ve seçkin markalar

GENEVE du 20 au 24 janvier 2014. 24 ème SALON INTERNATIONAL DE LA HAUTE HORLOGERIE. © NENCIOLI GILBERT - MORVAN ALAIN

konusunda belirleyici, yön gösterici olmaya başladı. Bu doğrultuda 24. kez perdelerini açan organizasyon 20-24 Ocak tarihleri arasında, saat konusunda özel ve ayrıcalıklı sektör profesyonellerini bir araya getirdi. Cenevre havaalanında sadece bir kaç dakika mesafede olan Palexpo’nun 30.000 m²’lik alanında, bu yıl 13.000 ziyaretçinin ağırlandı.

SIHH aslında saat severler için, saatten çok daha fazla şey ifade ediyor. Organizasyonun atmosferinde adeta saat ustalığının ve yeniliklerinin kutsandığını hissediyorsunuz. Saatin bir moda şovu niteliğinde. Sıra dışı stantlarda yer alan tasarımlar, organizasyonlar, IWC’nin dünya ünlülerini ağırladığı kırmızı halı aktivitesi ile fuardan çok öte bir ‘Saat Şovu’ olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Burası sınırlı tarihler arasında mekanizmalara, kayışlarına, komplikasyonlara duyulan hayranlıkların, limitli üretimlerin, ayrıntıların konuşulduğu ve beslendiği bir nokta. Tüm bu içeriğe layık olabilmek amacı ile katılımcı tüm markalar sundukları ürünlerin tasarım ve yenilikleri ile birbirleri ile yarıştılar.

Mükemmel saat ustalığı içeren 16 markaya ait modeller, geçmişlerinden aldıkları köklü destek ile yaratıcı, yenilikçi yüzlerini bir kez daha tanıttılar. 24.SIHH’de yer alan firmalar; A.Lange & Söhne, Audemars Piguet, Baume & Mercier, Cartier, Greubel Forsey, IWC, Jaeger-LeCoultre, Montblanc, Officine Panerai, Parmigiani Fleurier, Piaget, Ralph Lauren, Richard Mille, Roger, Dubuis, Vacheron Constantin, Van Cleef & Arpels.

 

 

 

Haber Bandı, SAAT, SIHH

Related Posts

Comments are closed.

« »