ULYSSE NARDIN’İ KERING GROUP SATIN ALDI

1 Ağustos 2014 20:34

İsviçre’nin Lüks Saat Markası Ulysse Nardin’in yüzde yüz hissesini Fransa’nın çok uluslu şirketlerinden Kering Group satın aldı.

30 Temmuz 2014 tarihi itibariyle İsviçre lüks saat markası Ulysse Nardin’in hisselerini alacağını açıklayan Kering Group’un saat bölümünde, Boucheron, Dodo, Girard-Perregaux, JeanRichard, Pomellato, Gucci ve Qeelin gibi lüks dünyasına öncülük eden markalar yer alıyor. Bu birleşmeyle, saat ustası firma, Kering’in lüks bölümüne son dönemlerde katılacak en önemli marka olacak.

François-Henri Pinault, Kering’in Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su bu birliktelik için duygularını şöyle ifade etti: “Ulysse Nardin, bağımsız lüks saat markası üreten nadir markalardan biri. Böyle bir birlikteliğin bizler için sinerji kazanıp, büyümemizi sağlayacak fırsat olduğunu düşünüyorum. Marka ile dünya çapında işlere imza atmaya devam edeceğiz. Ayrıca Bayan Schnyder’in Yönetim Kurulu Üyeliği’nde kalma teklifimizi kabul etmesi, amacımıza ulaşmak için daha rahat yol almamızı sağlayacak. Ulysse Nardin’e uzun süreden beri hayran olan bir kişi olarak, bu birlikteliğin Lüks Saat ve Mücevher bölümümüze katılmasından mutluluk duyuyorum.”

Ulysse Nardin Yönetim Kurulu Başkanı Bayan Chai Schnyder ise yaptığı açıklamada, “ Ulysse Nardin’in Kering’e katılması marka için bir şans. Böylece markamız uluslararası genişleme, uzun vadede bilgi ve yeniliklerine devam etme şansını koruyacaktır. Ben Ulysse Nardin’in, Kering bünyesine geçişi ile en iyi partneri bulduğuna inanıyorum” dedi.

Ayrıca, saat ve mücevher bölüm başkanı Albert Bensoussan, markanın Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Patrik P.Hoffman’ın görevinde kalacağını ifade etti. Kering Group, Ulysse Nardin markasının Türkiye Distribütörlüğüne Şark Saat ile yola devam etme kararı alırken, bu işbirliğinin satış sırasında da önemle vurgulandığı belirtildi.

Şark Saat Yönetim Kurulu Başkanı ve Ceo’su Mustafa Eliaçık’da markanın Kering Group’a katılımı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Bu katılım ile Ulysse Nardin yine bir aile şirketi olan Kering’in bir üyesi olarak geleneksel yaratıcılık ve yenilikçilik özelliklerini daha da güçlendirerek bağımsız bir biçimde yoluna devam edecektir. Yine bu katılım aynı zamanda Ulysse Nardin’in yenilikçi ruhunu, teknik bilgi ve becerilerini güven altına alacak olan bir kilometre taşı olarak da değerlendirilebilir.

Ulysse Nardin’in mevcut yönetim kadrosu görevinin başında kalacak ve 2011 yılında kaybettiğimiz Rolf Schnyder’in yaklaşık yirmi yıllık süreyle uyguladığ, eşi Chai Schnyder’in uygulamaya devam ettiği strateji ve vizyonu sürdürecektir” dedi.

HABER, Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »