Lüks Kalem Markası VISCONTI’den “Homo SapIens Crystal”

17 Mart 2015 16:57

İtalyan lüks kalem markası Visconti, en popüler kalem serilerinden biri olan Homo Sapiens serisinden esinlenerek, bu kez yeşilden-maviye geçişli olağanüstü bir görsel tasarım efekti oluşturan Homo Sapiens Crystal’i kalem meraklılarının beğenisine sunuyor.

Türkiye distribütörlüğünü 2013 yılından itibaren Primo A.Ş.‘nin üstlendiği Visconti, 1988 yılında kurulan bir Floransa markası. Ürettiği her modelle, el işçiliği ve teknolojiyi buluşturan en üst kalitedeki dolma kalem ve tükenmez kalem ürünleriyle yazı kültürüne güçlü bir karakter katıyor.

Visconti kalemleri, kurucusu Dante Del Vecchio’nin tarihi dolma kalemlere olan kişisel tutkusu ve onun yazı enstrümanları sanatına olan yenilikçi yaklaşımının bir yansıması olarak şekilleniyor. Renk ve desenleri göz alıcı… Homo Sapiens Crystal’de Visconti’nin yeni geliştirdiği ve görsel tasarım efekti yaratan, akrilik içinde askıda duran, yeşilden-maviye geçişli renkli selüloid halkaları yer alıyor. Böylece her bir kalem kendine has gökkuşağına benzer farklı bir renk ve desen dalgası efekti ile şekilleniyor.

Esin kaynağı Ponte Vecchio Köprüsü…
Floransa’daki Ponte Vecchio Köprüsü’nü temsil eden klasik Visconti klibi ve diğer süslemelerinin 925 ayar sterling gümüşten yapıldığı kalemde, Visconti’nin ünlü Dreamtouch 23 karat palladium ucu kullanıldı. Kalemin piston mekanizması ve çekilen mürekkebinin rengi yarı-transparan gövde içinden tamamen izlenebiliyor.

FP_open HS_crystal_stillife

Genel

Related Posts

Comments are closed.

« »