LOUIS ERARD KALBİNİ AÇIYOR…

6 Aralık 2014 11:32

Louis ErardLouis Erard, bir kez daha kendi felsefesiyle karşımıza çıkarak, kalbini açtığı yeni modelle 1931 koleksiyonunu genişletiyor. Mükemmel bir saat tasarlayarak, bunu uygun fiyat, ve kaliteli işçilikle birleştirip böylesine etkili klasik bir ürünü ortaya çıkartıyor.

Louis ErardSonunda gizem ortaya çıkıyor. Kendi kalbini açarak uzmanlığını ortaya seren Louis Erard, bunu yaparken saatin mekanizmasının güzelliğini gözler önüne seriyor, her bir saat geçmişten gelen bağlarını yansıtsa da, Louis Erard’ın kalbini açtığı bu modellerde geçmişten gelen DNA’sından fazlasını sergilediğini söyleyebiliriz. Yeni bir boyut kazandırılan modellerde dikkatli ve özenli çalışılmanın karşılığının alındığı açıkça görülüyor. Beklentilerin yükseldiği bu modeller; İsviçre saatçilik ustalığının derin değerlerini taşıyan birer elçiler olarak hizmet etmeye başlıyorlar.

Louis Erard, bir kez daha kaliteden ve usta işçilikten ödün vermeden, ulaşılabilir fiyatlarıyla saat severlerin dikkatini çekecek ve hayallerini süsleyebilecek yeni saat modelleriyle çığır açmaya devam ediyor. Yenilikçi ve öncü olma kimliğini sürdüren Louis Erard, İsviçre saat işçiliğinin güzelliklerini gözler önüne seriyor.

Alttan küçük saniyeli model ile, Le Noirmont bölgesinde kurulu olan firmanın imzasını taşıyor. Siyah ve beyaz kadran seçeneklerinin olduğu, 40 mm ebatı ve parlak paslanmaz çeliğin kullanıldığı modellerde dikkatleri üzerine toplayan açık balans saat 6 yönünde yer almakta. Küçük saniyesinin yanında açık balanstan elle kurmalı mekanizmanın da belli oranda detaylarını sergilemekte. Saat her 9’u gösterdiğinde mekanizmanın mükemmel uyumu sonsuz salınımlar yaparak görsel bir şov sunmakta.

Beyaz ve siyah arabik göstergeler, küçük saniyenin etrafında daire çizerek bir bütünlük sağlamaktalar. Kubbe şeklindeki safir çizilmez camla donatılan saatler, Louis Erard markasıyla birleşen İsviçre saat ustalığınının geldiği noktayı gösteriyor. Şeffaf arka cam kapak ise mekanizmanın muhteşem güzelliğini gözler önüne seriyor. Bileği saran deri kayış ise yumuşak bir temasla bilekle bütünleşiyor.

Louis Erard, bir kez daha kendi felfefesiyle karşımıza çıkarak, kendi portresini gözler önüne seriyor. Mükemmel bir saat tasarlayarak, bunu uygun fiyat, ve kaliteli işçilikle birleştirip; böylesine etkili nostaljik izler taşıyan klasik bir ürünü ortaya çıkartabiliyor. Kalbini açtığı bu modelle 1931 koleksiyonunu genişletiyor. Bu harika tasarımla markanın, 2015 yılında  yine farklı modellerle saat mekanizmasının görüldüğü yeni modelleri koleksiyonlarına ekleyeceklerinin müjdesini alıyoruz.

 

HABER

Related Posts

Comments are closed.

« »