LONGINES DESTEĞİ İLE 33. RİTMİK CİMNASTİK DÜNYA ŞAMPİYONASI DÜZENLENDİ

29 Eylül 2014 16:14

Kurulduğu yıldan günümüze dek, performans ve zarafetin ortak nitelikleri üzerine çalışmalarını sürdüren İsviçre Saint İmer’li saat markası Longines, İzmir’de organize edilen 33. Ritmik Cimnastik Dünya Şampiyonası’na resmi ortağı ve resmi kronometresi olarak destek verdi.

Izmir2Longines, İzmir’deki 33. Ritmik Cimnastik Dünya Şampiyonası 2014’ün Resmi Ortağı ve Kronometresi olarak, 26 Eylül Cuma gecesi yapılan bireysel all-around finallerine katılan tüm atletlerin aday gösterildiği Longines Zarafet Ödülü’nü verdi. Ödüle aday olan cimnastikçiler tamamlayıcı bir dizi kritere göre değerlendirildi. Teknik hususlara ek olarak, her atletin performansına zarafet ve uyumun yanı sıra duygusal anlamda çekicilik, güzellik ve alımlılık esasına göre karar verildi.

İzmir’deki Longines Zarafet Ödülü jürisinde FIG Başkanı Bruno Grandi, Türkiye Cimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen, Türkiye Marka Müdürü Özlem Kıroğlu Geylan ve Longines Genel Başkanı Walter von Känel yer aldı. Jürinin bireysel değerlendirmeleri, cimnastikçilerin performanslarının perspektif ve dengeli bir değerlendirmesini yansıtan müşterek bir karar oluşturmak üzere bir araya getirildi. Yana Kudryavtseva, all-around finali boyunca müthiş bir zarafet ve mükemmel koordinasyon sergileyerek tüm jüriyi etkiledi.

1997 yılında verilmeye başlanan Longines Zarafet Ödülü, İsviçreli sanatçı Jean-Pierre Gerber tarafından Longines için özel olarak yaratılan ve hareket halindeki bir cimnastikçiyi tasvir eden bir kupa şeklindedir. Bunun yanı sıra, ödülün sahibi Yana Kudryavtseva 5.000 $ ve 33. Ritmik Cimnastik Dünya Şampiyonası’nın Resmi Saati olan, 12 adet pırlantanın yeraldığı beyaz sedef kadranlı, çelik ve pembe altından Conquest Classic modelini de kazandı.

Longines’in yeni Zarafet Elçisi Yana Kudryavtseva, Dünya Şampiyonluğu ünvanını üst üste ikinci defa kucaklamış oldu. Bireysel olarak kazandığı 3 altın madalyanın yanı sıra, Rus takım arkadaşları Margarita Mamun ve Aleksandra Soldatova ile takım halinde birinci oldular. Tekniğinin temizliği ve performansının narinliği ile tanınan atlet, ritmik cimnastikteki olağanüstü yeteneğini bir kez daha gösterme fırsatını İzmir’de kaçırmadı ve jenerasyonunun en iyi ritmik cimnastikçilerinden biri olduğunu ispatladı.

Izmir4 Izmir7 Izmir6 Izmir5

Longines ilk olarak 1912 yılında inovatif bir elektro-mekanik zamanlama sistemini piyasaya çıkararak cimnastik dünyasına dahil oldu. Marka, yirmi yılı aşkın süredir Uluslararası Cimnastik Federasyonu tarafından düzenlenen artistik ve ritmik cimnastik müsabakalarının resmi ortağı ve kronometresi olmuştur. Longines bu etkinliklerde süreleri hesaplama, skorların sunulması, verilerin işlenmesi (başlangıç listeleri, sonuçlar ve madalyalar), bu verilerin sonuç ekranları ile spikerlerin bilgi sisteminde görüntülenmesi ve müsabakaları yayınlayan televizyon şirketlerine iletilmesi için gerekli olan altyapı ve personeli sağlamaktadır.

 

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »