LONGINES COLUMN- WHEEL SINGLE PUSH- PIECE CHRONOGRAPH

25 Nisan 2014 11:17

Longines Column-Wheel Single Push-Piece Chronograph modelleri, Longines tarafından 1913 yılında geliştirilen ilk kronograflardan ilham alınarak geliştirildi.

Heritage de Longines koleksiyonundaki, Longines Column-Wheel Single Push-Piece Chronograph serisinin tek düğmeli kronografları, kanatlı kum saati logolu markanın zengin tarihinden ilham almaktadır. Özel bir Longines mekanizmasına sahiptir ve markanın yarattığı ilk kronograflı bileklikleri anımsatmaktadır. Bu modellerin çelik veya pembe altından yapılmış üç modeli bulunmaktadır. Beyaz kadran, oksit mavi ibrelerle uyumlu siyah rakamlar ve kırmızı on iki rakamı ile süslenmiştir. Tekli düğmenin içine geçtiği yivli kurma kolu bu parçaların klasik estetiğini tamamlamaktadır.

Longines Column-Wheel Single Push-Piece Chronograph modelleri, Longines tarafından 1913 yılında geliştirilen ilk kronograflardan ilham almaktadır. Bu parçalar, kol saatlerine takılmak üzere Longines tarafından üretilen ilk kronograf mekanizması olan kalibre 13.33z’yi barındırmaktadır. Longines Column-Wheel Single Push-Piece Chronograph’ ta ETA tarafından Longines’ e özel olarak geliştirilmiş tek düğmeli bir mekanizma olan kalibre L788 bulunur ve o da ünlü atası gibi 13¼’’’ ve bir kolon çarkına sahiptir. Kronografın tüm fonksiyonları sadece tekli düğmeye basarak kontrol edilebilir.

Longines Column-Wheel Single Push-Piece Chronograph 40 mm çapında, üç farklı versiyonda sunulmaktadır. Her birinde bulunan kurma koluna entegre tekli düğme onlara güçlü bir estetik yan sağlamakta ve ilham alınan parçayı akla getirmektedir. Beyaz kadran, dönemin kadranlarına doğrudan atıfta bulunan siyah rakamlar ve kırmızı « 12 » rakamı ile süslenmiş. Saat 3 ve 9 konumlarındaki iki sayaç ve saat 6 konumundaki tarih penceresi ile tamamlanmakta. Oksit mavi renkteki iki ibre saate uyum sağlamaktadır. Biri çelik ve diğeri pembe altından olan iki versiyonda sayısal rakamları, çelikten olan üçüncüsünde ise Roma rakamları bulunmaktadır.

Longines Column-Wheel Single Push-Piece Chronograph’ ın ilginç bir özelliği ise kasasındadır. Modellerin her ikisi de çelik ve pembe altından olan yuvarlak bir kasaya sahiptir. Eski bir parçanın hatlarından ilham alan çelikten yapılmış üçüncü model ise hareketli kulplara sahiptir. Daha kalın olan kasası güçlü bir karaktere sahip, daha köşeli bir profil sergiler. Her üç versiyonun da, mekanizmanın oksit mavi kolon çarkını izleme olanağı sağlayan transparan safir bir camı vardır. Longines Column-Wheel Single Push-Piece Chronograph’ ın tüm parçaları kahverengi timsah derisinden bir bilekliğe sahiptir.

 

HABER, Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »