KLASİK VE RAFİNE: FREDERIQUE CONSTANT

17 Kasım 2015 11:42

Frederique Constant Pocket Watch’un, üzerinde 18 adet değerli taş bulunan 42 saatlik güç rezervine sahip el ile kurmalı makinesi, safir kasa kapağı ile örtülmüş. Böylelikle kenarlarındaki işlemeler ve altın rotor gibi detaylarda yatan becerinin görülebilmesi sağlanmış.

İsviçre’nin Cenevre şehrinde ultra modern fabrikasında üretimlerini gerçekleştiren Frederique Constant, kendi üretimi olan tam 19 kalibre versiyonuna sahip. Yüksek kalite ve hassasiyetteki tasarımlarıyla adını duyuran firma, yaratıcılık ve sıra dışı bir değer yaratmak için yenilik anlayışını elden bırakmıyor.

Frederique Constant, klasik ve rafine saat modellerine sahip bir marka. Tarihi ve geleneksel Lepine saatlere duyduğu saygıyı bu yıl tanıttığı Manufacture Pocket Watch modeliyle sunuyor.

Frederique Constant Pocket Watch, tamamen markanın Plan-les-Ouates’teki atölyelerinde geliştirilmiş ve üretilmiş, yüksek performanslı makine in-house FC-700 kalibre ile de güçlendirilmiş. Bu kalibre, koleksiyonda şu ana kadar yer alan 18 versiyona eklenmiş.

Cep saatinin üzerinde 18 adet değerli taş bulunan 42 saatlik güç rezervine sahip el ile kurmalı makinesi, safir kasa kapağı ile örtülmüş. Böylelikle kenarlarındaki işlemeler ve altın rotor gibi detaylarda yatan becerinin görülebilmesi sağlanmış.

Makinesine, paslanmaz çelik ya da pembe altın kaplama olarak tasarlanmış 45 mm boyutundaki kasa ev sahipliği yapıyor. Saatin gümüş kadranı, el ile uygulanmış Roma rakamları ve siyah indeksleriyle klasik Frederique Constant stilini yansıtıyor. Son derece ayrıntılı işlenmiş cep saati, guilloche desen ile sonlandırılmış. Klasik ve zamansız güzellikteki Manufacture Pocket Watch,  el yapımı ahşap kutularda sunuluyor.

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »