KERBEDANZ Mitolojik Dünyanın Kapılarını Aralıyor…

18 Mart 2015 17:09

Kerbedanz; efsaneler, semboller, alegorilerden yararlanarak oluşturduğu estetik vizyonunu bu kez kadranına Celtic Dog (Kelt Köpeği) sembolünü işlediği saatleriyle genişletiyor.

Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Tigran Kerbedanz’ın aile adını taşıyan marka, bu adın köklerinde yatan “liderlik ve yeniliklere öncülük etme” anlamını yarattığı saatlerde yaşatıyor. Kerbedanz; efsaneler, semboller, alegorilerden yararlanarak oluşturduğu estetik vizyonuna bu kez Celtic Dog (Kelt Köpeği) sembolünü uygun görmüş. Hem avcı hem savaşçı olarak Kelt mitolojisinde çok önemli bir yer tutan köpek, öbür dünyanın habercisi kabul edilen ve ayla ilişkilendirilen bir simge. Ürün felsefesini; güvenilirlik, nadirlik, eşsizlik, rafine estetik anlayışı, zarafet, orijinallik olarak tanımlayan markanın Celtic Dog modeli tüm bu değerleri bünyesinde barındıryor.

Mekanik, elde kurmalı tourbillon KRB-01 kalibresi Kerbedanz ve Technotime tarafından tasarlanan saatin tourbillon kafesi saat 7 ve saat 8 arasında, güneybatı konumunda bulunuyor. 27 değerli taşla süslenen Celtic Dog, 120 saat güç rezervine sahip. Kerbedanz tarafından tasarlanan ve üretilen kasası 43 mm. ve 18 karat beyaz altından yapılmış. Safir kristal ve yansıma önleyici kaplamalı kasa sırtına sahip tasarım, 5 bara kadar su geçirmiyor.

Kadranda mitolojik sembol: Celtic Dog

Som beyaz altın üzerine mavi mineden yarı kabartma şeklinde “Celtic Dog” kadranda, üzerinde La Tène tarzı çapraşık ağlarla çevrili, beyaz altından yapılan Kelt Köpeği formu yer alıyor. 3 katmanlı kadran, Kerbedanz tarafından tasarlanmış, üretilmiş ve elde dekore edilmiş. Özgünlükten, kaliteden ve güvenilirlikten ödün vermeden, en seçkin materyallerle çalışılan bu özel Kerbedanz tasarımı, 18 karat beyaz altın katlanır toka ve Amerikan timsahı derisi ile tamamlanıyor.

Celtic Dog 2

Kısa Haber

Related Posts

Comments are closed.

« »