JetLev-Flyer Herkese Uçma İmkanı Veriyor

11 Ekim 2013 12:45

Hem tatlı su hem de tuzlu suda kullanım imkanı olan JetLev-Flyer dokuz yılda geliştirilen çığır açıcı kişisel bir uçuş aracı.

Su sporlarının keyfinden bahsetmek istersek bu alanda son gözdenin JetLev-Flyer (Water-Propelled Jet Pack) olduğunu söylemek gerekir. Alman MS Watersports GmbH firmasının altı yıla yayılan yoğun test ve iyileştirme çalışmalarıyla toplam dokuz yılda geliştirdiği çığır açıcı kişisel bir uçuş aracı var karşımızda. JetLev- Flyer, Jet Ski’ye benzer mühendislik prensipleriyle çalışıyor; jet sevk sistemi hortumlardan gelen suyu kullanarak yakıt kaynağına bağlanmış esnek destek hortumuyla giyen kişiyi yukarı kaldıran itiş gücünü yaratıyor. Mekanizma gaz, uçuş kontrolleri ve uçuş gövdesi komutlarıyla kontrol ediliyor. Açıktaki tüm metal parçaların aşınma ve yıpranmaya karşı ya paslanmaz çelik ya da teflon kaplama anotlanmış alüminyumdan yapıldığı JetLev bu sayede hem tatlı hem tuzlu suda kullanılabiliyor.

JF 250 modeli JetLev–Flyer, 10 metre yükselebiliyor, en yüksek hızı saatte 47 km ve pilotun ağırlığına bağlı olarak 2 ila 3 saat yol alıyor. Pilotların boyu 1.50 ila 2.00 metre, ağırlığı ise 40 ila 150 kilo arasında olmak zorunda. Gaz, dijital kontrollü uçuş sistemiyle kumanda ediliyor. 250 beygir gücündeki dört zamanlı motoruyla tamamı karbon fiber olan JetLev-Flyer JF 250’in önerilen satış fiyatı 130 bin $ ve Dania-Beach merkezli JetLev Technologies şirketi tarafından üretiliyor.

YAŞAM

Related Posts

Comments are closed.

« »