JAQUET DROZ Petite Heure Minute Relief Carps

16 Temmuz 2015 11:34

Jaquet Droz, 28 adet sınırlı ürettiği Petite Heure Minute Relief Carps modelinde kullandığı Koi balıkları ile uzun ve sevgi dolu bir yaşamı simgeliyor.

Jaquet Droz atölyelerinin sanatçıları, yeni tasarımlarını yaparken başlangıç noktası olarak en çok bilinen modellerini seçti. Saatin kadranının merkezinde cesurca yer alan küçük kadran, Asya’nın ikonografik modelleri ile çevrelenmiş. Alegorik bir sembol olan koi balığı, sevgiye olan saygıyı, azmi, uzun ömrü ve erkekliği temsil ediyor. Çin ve Japon estetik sanatında hayli önemli yeri olan bu sembol, genellikle en değerli süslemelerde kullanılıyor.

41 mm’lik kadran içerisine kristal görüntüsünde mavi mineden oluşturulan nehrin sularının üzerinde yer alan iki adet nilüfer yaprağı yüzüyor. Nilüfer çiçeğinin taçlarına el oyması ile canlılık kazandırılmış. Minenin altında ise  3 adet koi gölgeleri ile birlikte spontane olarak kayıyor. Gökyüzü de yine minelerin üzerine el oyması ile şekillenmiş. Jaquet Droz ilk kez bir kadranında bu kadar çok mineli dekor kullanıyor. 18 karat altından üretilen kasası kendinden kurum mekanizmaya sahip ve 68 saat güç rezervi var.

Bu şık desenli kadran iki seçenekte markanın sevenlerine sunuluyor. Beyaz altın kasalı modelde, çerçeve ve kulaklar parlak pırlantalar ile bezeli. Ayrıca ana kadran ise beyaz sedef ve beyaz altın ile çevrelenmiş. Kırmızı altın kasalı versiyonun da ise, ana kadran siyah oniks  ve etrafı ise yine kırmızı altın ile çevrelenmiş. Elle şekillendirilmiş gri veya siyah timsah derisi kayış kullanılmış. Petite Heure Minute Relief Carps modelinin her iki versiyonu da 28’er adet olarak sınırlı üretildi.

 

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »