Jaeger-LeCoultre ve UNESCO’nun anlamlı İşbirliği Sürüyor: “Okyanuslar: Gezegenimizin Kalbi”

23 Nisan 2014 12:04

Manufacture Jaeger-LeCoultre, 2008 yılından beri denizlerdeki sit alanlarını koruma konusunda UNESCO’yu destekliyor. Bu yıl, Jaeger-LeCoultre ve UNESCO, “Okyanuslar: Gezegenimizin Kalbi” isimli yeni bir videoyu, Uluslararası Dünya Günü olan 22 Nisan 2014’de yayınladı.

Denizlerdeki sit alanlarının korunması ve savunulmasına ilişkin dünya çapında farkındalığı artırmak ve bu konuya destek sağlamak için Manufacture, 2008 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Merkezi ile işbirliği içinde.

Dünya Mirası Deniz Programı yoluyla Jaeger-LeCoultre, UNESCO Dünya Mirası Listesine girmiş, en yüksek düzeyde korunma arz ettikleri uluslararası platformda kabul görmüş, deniz ve kıyılardaki 46 adet sit alanının korunmasına katkıda bulunuyor. Jaeger-LeCoultre, aynı zamanda okyanus tacının mücevherleri için yürütülen günlük faaliyetlere de anında finansal destek sağlıyor. Jaeger-LeCoultre, son yıllarda Brezilya’daki muhteşem Fernando de Noronha sit alanına, Filipinler’deki Tubbataha resifine, Malpelo fauna ve flora koruma alanlarına bağışta bulundu. Bu sayede, bu eşsiz deniz hazinelerinin korunması ve yasadışı balıkçılık faaliyetlerine karşı mücadele edilmesini sağlayan düzenli izleme programları oluşturuldu.

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »