JAEGER-LECOULTRE POLARIS KOLEKSİYONU

13 Mart 2018 15:48

Jaeger-LeCoultre’un 1968 tarihli ikonik Memovox Polaris modelinden ilham alarak geliştirdiği yeni koleksiyon markanın demirbaş saat ailelerine ekleniyor. Tarihi modele saygı duruşundan öteye geçen yeni Jaeger-LeCoultre Polaris koleksiyonu, birbirinden farklı serileriyle tam teşekküllü bir saat ailesi olarak Memovox Polaris’in ruhunu günümüzün girişimci erkeğine uyarlıyor: Üç saat ibreli otomatik, kronograf ve dünya saatli kronograf serilerinin yanı sıra vintage duygusunu daha derinden hissettiren iki model Jaeger-LeCoultre Polaris Date ve Jaeger-LeCoultre Polaris Memovox gibi.

Tüm mekanik mekanizmalarını kendisi üreten Jaeger-LeCoultre’un saat yapımcılığındaki yüksek bilgi, ‘know-how’ ve becerisini, günümüz erkeğinin talep ettiği dayanıklılık, tasarım estetiği ve sportif zarafetle bir araya getiren Jaeger-LeCoultre Polaris koleksiyonu hareketli yaşam tarzının sembolü haline geliyor.

Tarihi Memovox saatinin 50’nci yıldönümü dolayısıyla hazırlanan limitli edisyon modelle birlikte bu yıl beş farklı modelle saat pazarına sunulan Jaeger-LeCoultre Polaris koleksiyonu sportif zarafeti yeniden tanımlıyor.

Çağdaş sportif zarafet

Jaeger-LeCoultre Polaris koleksiyonunun kadran tasarımı eşmerkezli üç daireye uygulanan farklı finisaj işlemlerinin bir arada kullanılmasıyla öne çıkıyor. Merkezdeki güneş ışını deseni finisajlı daire ilhamını Memovox Polaris’ten alıyor; saat ve dakika imlerinin bulunduğu dış halkada grenleme ve döner iç bezelde ise opalin finisaj uygulanmış. Kadranda Jaeger-LeCoultre logosu, klasik Arap rakamları ve trapezoid formunda indeksler aplike çalışılmış. Saat kolları oldukça iri ve loş ışıkta bile kusursuz okunuş sağlayan Super-LumiNova™* ile kaplı. Sadece iki modelde Super-LumiNova™* orijinal Memovox Polaris’teki Tritium görünümüne atfen klasik vanilya renginde kullanılmış. Orijinal Memovox Polaris’in siyah kadranına karşın yeni Jaeger-LeCoultre Polaris’in kadranları hem siyah hem de okyanus mavisi tonlarıyla daha şehir şıklığı hissi veriyor.

Yeni tasarlanan üç zincir sıralı metal bilezik parlatılmış ve zımparalanmış yüzeyleriyle ergonomik ve rahat. Modeller kolayca değiştirilebilen timsah derisi ve dana derisi kayışlarla sunuluyor.

Manşet, SIHH 2018

Related Posts

Comments are closed.

« »