JAEGER-LeCOULTRE GRANDE REVERSO 1931 ULTRA THIN CHOCOLATE : RUHUNDAN YENİDEN DOĞAN MODEL

28 Ocak 2014 12:54

Her yıl Richemont Grubu’na ait prestijli saat ve mücevher markalarının katıldığı SIHH 2014’te lansmanı yapılacak olan Jaeger-LeCoultre imzasını taşıyan tüm saatlerin ortak karakteristik özelliği; tutku, uzmanlık ve efsanevi kaliteyi bir araya getirmek. Ailenin yeni üyesi Grande Reverso 1931 Ultra Thin Chocolate, tamamıyla bu ruh ile doğmuş bir model.

Jaeger-LeCoultre Tarihi 1934 Reverso

Jaeger-LeCoultre’un kültleşmiş modeli Reverso, zaman içerisinden yeni komplikasyonlar ile zenginleştirilmiş ancak iki yüze sahip saatin ruhuna her zaman sadık kalınmış. Geçtiğimiz yıllarda Grande Reverso Rouge ve Grande Reverso Ultra Thin Duoface Blue’yu saat severler ile buluşturan Jaeger-LeCoultre; SIHH 2014’te muhteşem ailenin yeni üyesini tanıtacak: pembe altından üretilmiş ve çikolata tonlu kadrana sahip Grande Reverso 1931 Ultra Thin Chocolate.

İsviçre’nin en prestijli saat markalarından Jaeger-LeCoultre 1931 Ultra Thin Grande Reverso Chocolate ile fuara damgasını vurmaya hazırlanıyor. Bu yeni model tamamen tarihsel hakimiyeti korunarak Art Deco tarzını yalın bir şekilde çağrıştırmakta. Büyüleyici parlak çikolata tonundaki saatin yüzü ve pembe altın rengi kasası arasındaki hoş kontrast oldukça göz alıcı. Bu karşı konulmaz birleşim daha sonra orijinalinin tabi olduğu estetik ilkelerin akıllıca yeniden yorumlanması ile oluşuyor. Saat 12’yi gösteren rakamların dışındaki rakamlar baton şeklinde indekslerle gösterilirken akrep ve yelkovan hançer tipi profile sahip. Saat 6 yönündeki küçük saniye göstergesi dikdörtgen bir alt kadran üzerinde dakikada bir dönüş gerçekleştirmekte. Saf ve ölçülü inceliğin yansıması, geçmişteki modelin üzerinde olduğu gibi “REVERSO” yazısı olmadan tamamlanmış olamazdı…

7,3 mm kalınlığındaki döner kasa yapısı ve içinde barındırdığı komplike parçalara rağmen yalnızca 2,95 mm kalınlığındaki mekanizması sayesinde bileği adeta sarıyor. Jaeger-LeCoultre Calibre 822/2’nin dayanıklılığı ve güvenilirliği Manufacture’nin içindeki uzmanlığa tanıklık ediyor.

 

SAAT, SIHH

Related Posts

Comments are closed.

« »