Jaeger-LeCoultre, 71. Venedik Uluslararası Film Festivali’nin Sponsoru

22 Eylül 2014 11:20

Jaeger-LeCoultre, film yapımcılığının da tıpkı saatçilik mesleğinde olduğu gibi yaratıcılık, sanatsal ve teknik ustalık gibi ortak disiplinleri barındırdığına inandığı için, son 10 yıldır “yedinci sanatı”  destekliyor. Marka, dünyanın en iyi film festivallerinden biri olan 71. Venedik Uluslararası Film Festivali’ne sponsor oldu.

Sanat alanındaki ustalığın sembolü olan Venedik ile İsviçreli saat üreticisi Jaeger-LeCoultre  arasında uzun yıllara dayalı bir bağ bulunuyor. Öncelikle Jaeger-LeCoultre, bu sene 71.si düzenlenen Venedik Uluslararası Film Festivali’nin, son 10 yıldır sadık partneri. Ancak bu sene Venedik, Jaeger-LeCoultre’nin bugüne kadar hiç olmadığı kadar ilgisini çekiyor. Venedik Uluslararası Film Festivali’nin sadık sponsoru bu yıl yepyeni ve uzun soluklu bir projeye imza attı. Marka, sanata adanan eşsiz bir yer olan Venedik için ayırdığı yeni bağış fonuyla City of the Doges (Eski Venedik’te Şehir Başkanlarına verilen unvan, Doçelerin Şehri) ile olan bağlarını kuvvetlendirmek üzere, Venediklilerin kalbine oldukça yakın olan tarihi bir anıtın, üç yıllık restorasyon programına başlattı: “Scuola Grande di San Rocco”. Bu yapı, ressam  Tintoretto’nun eserleri ile  eşsiz kılınan kardeşlik okulu.

71. Venedik Uluslararası Film Festivali’nde Jaeger-LeCoultre; üst düzey saatçilik alanındaki mükemmeliğini sembolize eden, 12 adet seçkin ve değerli saatten oluşan, yeni Hybris Artistica Koleksiyonu’nu sergiledi.

[KGVID width=”717″ height=”538″]http://www.smluxuria.net/video/2014/22-09/Hybris_Artistica_Reverso_Cordonnet_Neva.mp4[/KGVID]

Venedik Uluslararası Film Festivali aynı zamanda, Jaeger-LeCoultre’nin Glory to the Filmmaker (Film Yapımcısına Övgü)  ödülünü takdim ederek, film yapımcılarının yaratıcı ustalıklarını onurlandırması için bir fırsat da yaratıyor. Bu ödül her yıl, Biennale di Venezia tarafından organize edilen özel bir ödül töreninde, çağdaş sinemanın gelişmesine önemli  katkılarda bulunan isimlere layık görülüyor. Her sene olduğu gibi bu sene de Jaeger-LeCoultre, merakla beklenen isme Glory to the Filmmaker (Film Yapımcısına Övgü) ödülünü James Franco’ya takdim etti.

İtalyan yardım kuruluşu Emergency ile İsviçre’li üst düzey saat markasının geçmiş yıllardaki işbirlikleri bu seneki  71. Venedik Uluslararası Film Festivali süresince de devam etti. Bu insani yardım kuruluşu, 20 yılı aşkın bir süredir savaş kurbanlarına acil tıbbi tedavi hizmeti sağlıyor. Jaeger-LeCoultre ise son üç yıl boyunca her yıl, markanın dostlarının da desteğini alarak, Venedik Film Festivali sırasında gerçekleşen bir etkinlik yoluyla, bu kuruluşa karşı toplumda ilgi uyandırma konusunda yardım ediyor. Bu amaca hizmet etmek için 28 Ağustos 2014 gecesi, bu hayır işi için özel olarak oymacılık yöntemi ile işlenmiş bir Jaeger-LeCoultre saati eşliğinde, bir kırmızı halı etkinliği organize edildi.

Jaeger-LeCoultre festivalin kapanış gecesinde, En İyi Film(Golden Lion), En İyi Aktris ve En  İyi Aktör dalındaki ödüllerin sahiplerine, ikon haline gelmiş Reverso saatini armağan edildi. Bu üç kişiselleştirilmiş saat, – Venedik’in sembolü olan aslan şeklinde, lake kaplama ve oyma bir figür ile donatıldı, en üst düzey saatçilik geleneklerine sadık kalınarak elde işlendi ve üzerlerinde “71. Mostra” yazı ile sahipleri için Festival anını ölümsüzleştirdi.

 

FESTİVAL, HABER

Related Posts

Comments are closed.

« »