Jaeger Le-Coultre’un Master Ultra Thin Grand Feu

25 Mart 2014 11:46

Master Ultra Thin 1907Jaeger Le-Coultre’un Master Ultra Thin 1907’nin farklı bir yorumu olarak tasarladığı Master Ultra Thin Grand Feu, ultra ince mekanizmasıyla dikkatleri çekiyor. Modelde bir diğer takdir edilesi özellik, uygulaması oldukça zor olan Grand Feu mineleme tekniğinin tam bir ustalıkla kullanılmış olması.

Beyaz altından üretilen Master Ultra Thin Grand Feu’nun kasası bıçak şeklinde bir profile sahip ve safir kristalin altında, kadrana uygulanan mine katmanlarını barındırabilmesi amacıyla kalınlığı 5.04 mm’ye çıkarılmış. Kadranda dikkat çeken özellik, saat 8 ve 9 konumları arasında “Email Grand Feu” ibaresinin yerleştirilmiş olması. Master Ultra Thin Grand Feu, Grande Maison’un tutkuyla uyguladığı geleneksel dokunuşları bünyesinde barındıran, beyaz altın kadranlı bir saati taşıma ayrıcalığına sahip olmak isteyen saat meraklıları için tasarlanmış kısaca.

Elde yapım tekniğinin en çarpıcı örneklerinden olan model, hiç kuşkusuz görünümünden ve şıklığından ödün vermeden yüzyıllar boyunca yaşayacak özgün bir çalışma olarak hafızalarda yer edecek.

 

SIHH

Related Posts

Comments are closed.

« »