IWC’NİN KÜÇÜK PRENS’İ 38 BİN CHF’YE ALICI BULDU

9 Aralık 2017 16:28

IWC Schaffhausen’in efsane serisinden Big Pilot’s Watch Annual Calendar Edition “Le Petit Prince” modeli, Sotheby’s müzayedesinde yer aldı. Açık artırmaya çıkan saat, 38 bin CHF’ye alıcı buldu.

Lüks saat segmentinde dünyanın önde gelen markalarından biri olan IWC Schaffhausen’nin beğeni gören modeli Big Pilot’s Watch Annual Calendar Edition “Le Petit Prince” geçtiğimiz haftalarda Sotheby’s müzayedesinde yer aldı. 18 karat beyaz altın kasa ve mavi kadranla donatılan Big Pilot’s Watch Annual Calendar Edition “Le Petit Prince” (Ref. IW502705) IWC üretimi 52850 kalibre ile çalışıyor. Bu eşsiz saat Antoine de Saint-Exupéry’nin “Küçük Prens” hikâyesindeki küçük prensi asteroidi üzerinde betimleyen mavi floral desenle süslü, elde boyanmış rotor barındırıyor.

Model, açık artırmada 38 bin CHF’ye alıcı bulurken, müzayededen elde edilen gelirin bir bölümü ABD’de çalışmalarının kapsamını genişletmesi ve dünya çapında çok daha fazla sayıda gence eğitim/öğretim projeleri sunma hedefine ulaşması için Antoine de Saint-Exupéry Gençlik Vakfı’na aktarılacak.

IWC Schaffhausen CEO’su Christoph Grainger-Herr “Bu yıl bir kez daha bu özel pilot saatini açık artırmaya çıkararak elde edilen gelirin Antoine de Saint-Exupéry Gençlik Vakfı’nın önemli çalışmalarını desteklemek için kullanılmasından büyük mutluluk duyuyorum.” sözleri ile duygularını dile getirdi.

MÜZAYEDE

Related Posts

Comments are closed.

« »