IWC’nin Efsane İsmi Kurt Klaus İstanbul ve İzmir’de

10 Ekim 2013 15:24

50 yılını IWC’ye adayan ve çok sayıda inovasyona imza atan saat ustası Kurt Klaus, İzmir ve İstanbul’da düzenlenen IWC Saat Yapımcılığı Atölyeleri’nde saat koleksiyoneri iş adamları ile bir araya geldi

Iwc’nin 50 yıllık efsanevi ustası Kurt Klaus, ilk olarak 1985’te IWC Da Vinci Perpetual Calendar modeli için yeni jenerasyon bir daimi takvim geliştirerek sektörde bir devrim yarattı. Daimi Takvime sahip bir IWC saati günleri, ayları, yılları ve ayın evrelerini, artık yıllar dâhil olmak üzere, yüzlerce yıl boyunca doğru olarak gösterebiliyor. Klaus’un, tek başına elde tasarladığı komplikasyon mekanizma sayesinde gerçekleşen bu buluşu, ustanın ismini lüks saat sektörüne “efsane” olarak yazdırdı.

 

IWC’nin kıdemli marka elçisi olarak dünyanın çeşitli ülkelerinde saat meraklıları ile bir araya gelen Kurt Klaus, IWC saat yapımcılığı atölyelerine katılıyor. 11-15 Mayıs tarihlerinde İstanbul ve İzmir’de düzenlenen IWC Saat Yapımcılığı Atölyeleri’nde konuşan Kurt Klaus,  “Genelde saatinizin yalnızca kadranını ve eğer arkası açık ise kalibrenin bir kısmını görebilirsiniz. Atölyemizde, bir saat mekanizmasının mikro detaylarını birlikte keşfedeceğimiz bir deneyim yaşayacaksınız…” diyerek saat koleksiyoneri iş adamlarına mekanizmanın detaylarını anlattı.

SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »