IWC’DEN SOFİSTİKE BİR KRONOGRAF

10 Eylül 2015 16:50

Yeni Portofino Hand-Wound Monopusher, IWC’nin tek düğmeli kronograf ile donatılan ilk modeli. Ailenin son üyesi, beyaz altın ve kırmızı altın versiyonlarıyla lüksün yalın tarafını vurguluyor.

Portofino ailesinin geleneğine uygun biçimde özgün bir stil ve zarafet yayan bu yeni model, son derece sofistike bir teknik özellik de barındırıyor: Şimdiye kadar “saat 2” ve “saat 4” konumlarındaki düğmeleriyle klasik model yaygın olarak kullanılan kronograf tipiydi. Ancak Portofino Hand-Wound Monopusher (Ref. IW515103/IW515104) 60 dakikaya kadar süre ölçen tek düğmeli kronometre özelliğiyle onlardan ayrılıyor. Kronograf düğmesi taç düğmesine entegre vaziyette ve ilk bakışta fark edilmesi neredeyse imkansız. Çok fonksiyonlu tek düğmeye aralıksız basıldığında kronograf çalışmaya başlıyor, duruyor ve yeniden kuruluyor. Düğmeye üçüncü kez basılması durumunda ise, tüm kronograf göstergeleri sıfıra geri dönüyor. Sadece kullanışlı değil aynı zamanda estetik açıdan göz okşayan bir unsur.  Portofino Hand-Wound Monopusher bu ekstra fonksiyona karşın hala sade bir saat ve fonksiyonelliğini yalnızca çok yakından bakıldığında  belli  ediyor. Böylesine asil bir duruş zaten aile geleneğinin bir parçası: Portofino saatleri  en başından beri ölçülü tasarım ve klasik çizgilerle özdeşleşmiş durumda.

Portofino Hand- Wound Monopusher’ın yeni geliştirilen mekanizması, IWC’nin şirket içinde ürettiği mekanizmalara ve Portofino serisine yapılan değerli bir katkı. 59360 kalibre, mekanizmaların içine dahil edilen kronograf mekanizma özelliğiyle yüksek performanslı 59000 mekanizma ailesine katıldı.

 

Manşet

Related Posts

Comments are closed.

« »