IWC’DEN EŞSİZ BİR HEDİYE

13 Mayıs 2016 12:05

Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar Edition “Antoine de Saint Exupéry” (Ref. IW503801) Babalar Günü’nde eşsiz bir seçenek olarak öne çıkıyor.

IWC Schaffhausen, 2016 yılı başında lansmanını yaptığı yenilenen  Pilot koleksiyonunun üyesi olan Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar Edition “Antoine de Saint Exupéry” ile havacılığın öncü isimlerinden olan Antoine de Saint-Exupéry’i bir kez daha anıyor.

Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar Edition “Antoine de Saint Exupéry”, birçok teknik özelliği içinde barındırıyor. Daimi takvim sadece ay evrelerini değil, saniyeleri, dakikaları, saatleri, tarihi, günü, ayı ve yılı dört haneli olarak gösteriyor. Mekanik olarak programlanan tüm göstergeler otomatik ilerliyor ve ayların farklı uzunluklarını, hatta bir kez bile düzeltilmeye ihtiyaç duymadan 2100’e kadar Gregoryen takvimdeki tüm artık günleri hesaplıyor. Her yüz yılda bir (2100, 2200 vb.) normalde gerçekleşen artık yıl (mesela 29 Şubat 2100’de) atlanıyor; ancak o zaman yani 1 Mart 2100’de bir saat ustasının takvimi eliyle ayarlaması gerekecek. Saat bir süre kullanılmaz ve durursa göstergeler taç düğmesi vasıtasıyla aynı anda ilerliyor.

Parlatılmış bezel kadar kadran üzerindeki güneş deseni de saatin eşsiz kalitesinin vurguluyor. Koni şeklindeki taç düğmesi Saint-Exupéry gibi pilotların buz gibi kokpitlere tırmanıp ellerinde eldivenlerle uçakları kumanda etmek zorunda kaldığı havacılığın öncü dönemlerini anımsatıyor. Sadece 750 adetle sınırlı bu özel edisyon, Saint-Exupéry’nin uçuş giysisini akla getiren göz alıcı dikişleriyle kahverengi Santoni dana derisi kayışla takılıyor.

Tüm bunların yanı sıra, IWC Schaffhausen,  Antoine de Saint-Exupéry Vakfı’nın ortağı olması sebebiyle,  vakfın diğer ortaklarıyla birlikte çalışarak dünyanın dört bir yanında güç koşullarda ve genellikle savaş şartlarında büyüyen genç insanlara yardım eli uzatıyor. Satışlardan elde edilen gelirin bir kısmı vakfa ve vakıfla ortak çalışmalar yürüten organizasyonlara aktarılıyor.

Babalar Günü, Manşet

Related Posts

Comments are closed.

« »