IWC’DEN BİR YIL DÖNÜMÜ SAATİ…

10 Temmuz 2015 16:08

IWC, Portugieser saat ailesinin 75’inci yıl dönümünü kutlamak amacıyla orijinal Portugieser’ın çekici bir versiyonu olan yeni Portugieser Hand-Wound Eight Days Edition “75th Anniversary” ile ilk modeli yeniden hayata döndürüyor.

IWC, Portugieser saatlerinin 75. yıl dönümüne özel bir çalışma hazırladı: Portugieser Hand-Wound Eight Days Edition “75th Anniversary”. IWC tarihine aşina olanlar muhtemelen 1930’ların orijinal Portugieser’ını  (Ref. 325) efsanevi siyah-beyaz kadranıyla ilişkilendirir. Klasik, minimalist tasarımı IWC Schaffhausen imzalı Portugieser’ın saat yapımcılığı dünyasında gerçek bir ikon haline gelmesinin ana sebeplerinden biriydi. Ancak saat ailesinin temellerinin atıldığı yıl bir dizi farklı kadran versiyonu da çıktı. Yeni Portugieser Hand-Wound Eight Days Edition “75th Anniversary” (Ref. IW510205 and IW510206) bugüne kadar fazla bilinmeyen orijinal Portugieser’a vefa borcunu ödüyor. Neyse ki modelin orijinal versiyonu özel bir koleksiyonda saklı kaldı ve IWC tasarımcılarına ilham kaynağı oldu.

Bu tarihi saat Portugieser’ın görünümünü günümüze dek belirleyen tüm özelliklere sahip: Arap rakamları, ince yaprak kollar, demiryolu tarzı bölüm halkası ve “saat 6” konumundaki küçük saniye. İçteki bölüm halkası, saat imleri ve Arap rakamları kahverengi altın üzerine siyah kenarlarıyla estetik bakımdan son derece belirgin. 18 karat kırmızı altın kasalı ve gümüş kaplama kadranlı yeni (Ref. IW510206) orijinal saatin renk şemasını ve şirket logosunu neredeyse hiç değiştirmeden tekrarlıyor. Paslanmaz çelik versiyondaki (Ref. IW510205) açık yeşil kadran unsurları, mat siyah kadranla hoş bir kontrast oluşturuyor. Alt kadranda “saat 6” konumundaki tarih göstergesi ise yeni bir özellik.

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »