IWC, SENELİK TAKVİMLİ İLK PILOT SAATİNİ SUNDU!..

18 Ekim 2016 14:42

IWC’nin Küçük Prens efsanesi, teknoloji ve edebiyatın mükemmel kombinasyonu olan Big Pilot’s Watch Annual Calendar Edition “Le Petit Prince” ile devam ediyor.

Senelik takvim 2016 yılında ilk kez IWC Schaffhausen’in Pilot’s Watch serisinde boy gösteriyor. Big Pilot’s Watch Annual Calendar Edition “Le Petit Prince” aynı adı taşıyan masalın başkarakterine ithaf edildi. Saatin arka yüzünde yazar ve pilot Antoine de Saint-Exupéry’nin çalışmalarını sembolize eden bir ana motif var: Birbirinden ayıramadığı teknoloji ve edebiyat tutkusu.

Antoine de Saint-Exupéry, bir tarafta dünyaca ünlü şair ve efsanevi  “Küçük Prens” öyküsünün yazarı; diğer tarafta pragmatik bir pilot, tekniker ve havacılıkla ilişkili patentlerin sahibi. Saint-Exupéry için yazmak uçmadan var olamazdı ya da tam tersi… Ona göre uçmak disiplinli olmayı öğreten bir okuldu. Kokpitte hataya yer yoktu. Yazmakla doğrudan kontrast oluşturacak biçimde burada tek bir yanlış manevra ölümcül olabilirdi. O günlerde edebiyatta yazmak ve uçmak arasındaki bağ yeni bir fenomendi ve Antoine de Saint-Exupéry bu alanda soğukkanlılıkla uzmanlaştı. Big Pilot’s Watch Annual Calendar Edition “Le Petit Prince” de aynı şekilde uçmayı ve yazmayı, teknolojiyi ve şiiri nefes kesici bir zarafetle bir araya getiriyor. Sonuç kırmızı altın kasasında 250 örnekle sınırlı, özel edisyon bir saat.

Big Pilot’s Watch Annual Calendar Edi­tion “Le Petit Prince”in ön yüzünde hemen göze çarpan özellik çekici renk kombinasyonu. Kırmızı altın kasa, kollar ve saat imlerinin yanı sıra Santoni dana derisi kayışın koyu kahverengi rengiyle bütünleşen kadrandaki mavi güneş deseninin ışıltısı bu saatin seçkin karakterini vurguluyor. IWC saatlerinde kullanılmaya başlamasından bir yıl sonra senelik takvim komplikasyonunu barındıran Pilot’s Watch serisindeki ilk saat bu.

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »