IWC SCHAFFHAUSEN’DAN SİNEMA DÜNYASINA BÜYÜK DESTEK

9 Ekim 2014 17:13

IWC Schaffhausen – BFI Londra Film Festivali İşbirliği Londra’da Düzenlenen Gala Yemeğinde Kutlandı.

IWC Schaffhausen, BFI (British Film Institute / İngiliz Film Enstitüsü) ve American Express® aracılığıyla BFI Londra Film Festivali’yle yaptığı üç yıllık işbirliğini kutlamak için Londra’da BFI onuruna yıldızlarla dolu bir kırmızı halı gecesine ev sahipliği etti. Bu etkinlikle IWC’nin film yapımcılığı dünyasına verdiği giderek artan destek bir kez daha kanıtlanmış oldu. Aynı zamanda IWC’nin yeni Portofino Midsize koleksiyonunu VIP konuklarla paylaşması için mükemmel bir platform oluşturdu.

GeorgeKern, EmilyBlunt, AmadaNevill, ChristophWaltzHem BFI hem de BFI Film Festivali’nin Resmi Zaman Ortağı IWC Schaffhausen, Thames Nehri’nin kıyısında yemyeşil bir vaha olan Londra’daki Battersea Parkı’nın baştan çıkarıcı atmosferinde BFI onuruna düzenlenen gala gecesinde birçok yıldız ismi ağırladı. Davete katılan VIP konuklar arasında film yıldızları Emily Blunt ve Christoph Waltz’ın yanı sıra Mick Jagger, Stephen Fry, Julie Walters, Thomas Kretschmann ve Moritz Bleibtreu da vardı. Mercedes S-Class araçlarından oluşan bir filo özel şoförler eşliğinde konukları sayısız fotoğrafçının onları beklediği kırmızı halıya taşıdı. Dünyanın dört bir yanında IWC’nin diğer film festivalleriyle ortaklıklarını – Tribeca, Pekin ve Zürih dahil; Dubai ise yolda – kutlamak amacıyla gerçekleştirilen etkinlikler IWC’nin sinema dünyasına verdiği desteğin hız kesmeden devam ettiğini gözler önüne seriyor.

IWC CEO’su Georges Kern ve BFI CEO’su Amanda Nevill’in ev sahipliğini üstlendiği etkinlik, galanın eğlence ve gecenin ana teması olan komediyle dolup taşmasını sağlayan Master of Ceremonies Rob Brydon tarafından yönetildi. Gecenin öne çıkan anlarından biri İngiliz komedisinin efsane isimleri Julie Walters ve Stephen Fry’a “Komediye Yaptıkları Önemli Katkılardan Ötürü Onur Ödülü”nün takdim edilmesiydi.  “Julie ve Stephen yıllardır sadece Birleşik Krallık’ta değil dünyanın her yerinde İngiliz komedisinin ikonları olarak nam saldılar” diye açıkladı IWC CEO’su Georges Kern. “Dolayısıyla yalnızca günümüzün komedi endüstrisi değil aynı zamanda gelecekteki komedyen jenerasyonu üzerinde yarattıkları derin etkiyi onurlandırmamız kaçınılmaz.” Georges Kern, Julie’e kırmızı altın IWC Portofino Midsize Automatic (Ref. IW458105) ve Stephen’a kırmızı altın Portofino Chronograph (Ref. IW391020) hediye etti. Saatlerin her ikisinin kasa sırtında özel bir kabartma yer alıyor.

Gece konukların Peter Lindbergh’in Portofino Midsize koleksiyonunun tanıtımı amacıyla hazırladığı seçkin “Timeless Portofino” sergisini görme olanağı bulduğu kokteyl resepsiyonuyla başladı. Lindbergh’in çarpıcı fotoğraflarının yıldızları oyuncular Cate Blanchett, Emily Blunt, Ewan McGregor ve Christoph Waltz ile birlikte süper modeller Karolina Kurkova ve Adriana Lima. Michelin yıldızlı şef Angela Harnett’in imzasını taşıyan nefis Italyan yemeklerinin sunulduğu davet  bu seçkin sergiyi mükemmelen tamamladı.

OPENING OF IWC'S "TIMELESS PORTOFINO" EXHIBITION BFI London Film Festival - IWC Gala Dinner In Honour Of The BFI BFI London Film Festival - IWC Gala Dinner In Honour Of The BFI BFI London Film Festival - IWC Gala Dinner In Honour Of The BFI BFI London Film Festival - IWC Gala Dinner In Honour Of The BFI

Gecenin eğlenceli atmosferine sürpriz bir katkı da mikrofonu kapıp şarkı söylemeye başlayan Rob Brydon’dan geldi; üstelik seyircilerden bazıları sahnede ona katıldı. Ancak “seyirciler” aslında sergiledikleri dramatik bir performansla gecenin büyüleyiciliğini bir adım öteye taşıyan yetenekli opera topluluğu Collabro’dan başkası değildi.

Yemek boyunca Rob Brydon’un nükteli esprileriyle eğlenen konuklara aynı zamanda BFI’nin dünyanın en önemli film koleksiyonunun korunması ve restorasyonuna yönelik çabaları da hatırlatıldı. Geceye katılanlar BFI’nin Ulusal Arşiv’den özel olarak derleyerek hazırladığı, geçmişi yüz yılı aşkın bir zaman dilimine yayılan sinema ve televizyon komedileri derlemesini de izleme fırsatı buldu. Bu değerli amaca hizmet etmek ve destek vermekten son derece gurur duyan IWC, BFI’nin bağış toplama etkinliği UMINOUS’un baş sponsoru olarak 2015’te de faaliyetlerine devam edecek. UMINOUS galasında, Britanya film endüstrisi ve yetenekli İngiliz oyuncuları onurlandırarak BFI Ulusal Arşivi için bağış toplanıyor.

Peroni imzalı espresso martiniler IWC Partisi’nin başladığını bildirirken Collabro’nun performansını tamamlamasının hemen ardından ünlü DJ Jack E’nin hipnotik temposu misafirleri mekanın gizli bir köşesinde konuşlanan dans pistine davet etti. Stil sahibi özel bir gece kulübünün seçkinliğini ve cazibesini yansıtacak biçimde tasarlanan IWC Partisi’nde konuklar bitmek tükenmek bilmez kokteyller eşliğinde sabahın erken saatlerine dek dans etmeyi ve eğlenmeyi sürdürdü.

Collabro’nun “Fly Me to the Moon”  yorumu ise herkesin unutulmaz bir gece olduğunda fikir birliğine vardığı geceye kusursuz bir nokta koydu.

 

 

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »