IWC, PORTUGIESER’İN 75. YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI

30 Ocak 2015 09:24

IWC Schaffhausen, efsanevi Portugieser koleksiyonunun 75. yıl dönümünü tüm dünyadan gelen seçkin konukların katılımı ile Cenevre’deki Salon International de la Haute Horlogerie’de (SIHH) kutladı.

Teması “Yıldızlara Yolculuk” olan gecenin tamamı zamanı ölçmenin sırlarına ve IWC’nin en prestijli saat ailesi Portugieser’in kompleks mekanizmasına adandı. Portugieser serisi 75 yıldır dakikliğin zirvesini ve en kompleks haliyle sanat yapımcılığı sanatını temsil ediyor.

Galaya katılan konuklar ve marka elçileri arasında film yıldızları Emily Blunt, Christoph Waltz, Zhou Xun ve Moritz Bleibtreu; film yapımcısı ve senaryo yazarı Marc Forster; Lewis Hamilton, Nico Rosberg ve Luís Figo gibi sporcular; süper modeller Adriana Lima ve Karolina Kurkova; müzisyenler Aloe Blacc, Ronan Keating ve Mick Hucknall vardı. Multi-medya sihirbazı Marco Tempest ise “Yıldızlara Yolculuk” gösterisini sihir ve bilgisayar grafiklerinin birbirine karıştığı ve evrenin sonsuz doğasını yansıtan şairane bir teknolojik performansla açtı.

Onur konukları ve marka elçileri gala gecesinin öncesinde Georges Kern eşliğinde IWC standında düzenlenen tur sayesinde markanın seçkin saat yapımcılığı becerilerini ve yenilikçi ürün teknolojilerini deneyimleme fırsatı buldu. Stant tasarımıyla hem daha önceki konseptlerden hem de SIHH’deki diğer stantlardan oldukça farklıydı. En fazla dikkat çeken yanı ise son Portugieser jenerasyonundan üç boyutlu, devasa saat kasasıydı. Projeksiyonlarla durmaksızın kasaya yansıtılan farklı mekanizmalar, kadran ve kasa renkleri modelin sürekli çehre değiştirmesini sağlarken doğrudan internet bağlantısı mevcut zamanı göstermesine olanak veriyordu. IWC CEO’su Georges Kern marka elçilerine koleksiyonu bizzat tanıttı ve Portugieser Perpetual Calendar Digital Date-Month Edition “75th Anniversary” gibi yeni modeller hakkında izahat verdi. Ayı, tarihi ve günü “saat 12” konumunda üç ayrı, yarı dairesel pencerede gösteren ve yeni geliştirilen Annual Calendar 1930’ların sonunda ve 1940’ların başında çıkan ilk Portugieser saatlerini andıran tasarımıyla bu sıra dışı saat ailesini onurlandıran Portugieser Hand- Wound Eight Days Edition “75th Anniversary” özellikle ilgi çeken modeller arasındaydı.

adriana lima -IWC CEO Georges Kern ChristophWaltz-EmilyBlunt emilyblunt-karolinakurkova mickhucknall OliverBierhoff-IWC CEO GeorgesKern-KarolinaKurkova RonanKeating-NicoRosberg

 

 

 

 

 

 

 

SAAT, Sihh2015

Related Posts

Comments are closed.

« »