IWC, EFSANELERİ ONURLANDIRIYOR

26 Temmuz 2016 15:10

Motor sporları tarihinden ilham alan IWC Schaffhausen, Rallye Passione Caracciola için Ingenieur saat ailesine ait iki özel limitli edisyon çıkardı.

IWC Schaffhausen, Rallye Passione Caracciola için üretilmiş Ingenieur ailesinden 2 özel limitli saati görücüye çıkardı. Ingenieur Chronograph Edition “Rudolf Caracciola” 1930’ların yetenekli yarış pilotuna adanırken, Ingenieur Chronograph Edition “W 125” ise Mercedes-Benz’in Silver Arrow’unu akla getiriyor. Her iki model de dünya çapında 750 örnekle sınırlı ve IWC üretimi yeni 69370 kalibre ile donatıldı.

Saatin daha fazla öne çıkan özelliği kasanın yalınlığı. Kasa tasarımı Gérald Genta’nın daha önce bu saat ailesi için yaptığı ve teknik özelliklerin altını çizen tasarımlardan ayrılıyor ve bu özel modellere beklenmedik bir zarafet katıyor. Teknik bakımdan belirtmek gerekirse her iki saatte bulunan IWC üretimi 69370 kalibre bir ilk. Kronograf mekanizması IWC’nin kendi mekanizmalarını üretmekteki uzmanlığını daha da pekiştiren bir örnek. Ayrıca İsviçre’ye özgü hassasiyet ile mühendislik sayesinde kalite ve güvenilirlik açısından yeni kilometre taşları oluşturuyor.

Dünya çapında 750 adet ile sınırlı iki özel model 

Ingenieur Chronograph Edition “Rudolf Caracciola” efsanevi yarış pilotu Rudolf Caracciola’nın anısını onurlandırıyor. Mercedes’in yıldız sürücüsü 1930’larda üç kez Avrupa Şampiyonu unvanını kazandı ve bitirdiği 204 yarışın 144’ünde damalı bayrağı gördü. Islak pistlerdeki sürüş becerilerine istinaden sık sık “Yağmur Kralı” diye anılırdı. Yalnızca 750 adet üretilen kronograf paslanmaz çelik kasanın içinde. Arduaz rengi kadran ve kabartmalı takimetre ölçer, rodyum kaplama kollar ve imler ile birlikte saate teknik ama ayırt edilecek ölçüde zarif bir görünüm veriyor.

Ingenieur Chronograph Edition “W 125” Mercedes-Benz’in Silver Arrow W 125 modeline bir saygı duruşu niteliğinde. Rudolf Caracciola yetmiş sekiz yıl önce V12 motoruyla donatılmış Mercedes-Benz W 125’in direksiyonunda Frankfurt–Darmstadt otobanında saatte 432.7 kilometre hız yaparak, bugüne kadar kamu yolunda kaydedilen en yüksek sürate ulaştı. 750 örnekle sınırlı kronograf sağlam titanyum kasanın içinde saklı. Gümüş kaplama kadran, siyah kollar ve imlerle çarpıcı bir kontrast oluşturuyor. İki totalizer, küçük saniye ve takimetre ölçer W125’in kokpitindeki aletleri akla getiriyor. Saat siyah dana derisinden, gösterişli bir kayışla takılıyor.

 

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »