IWC Desteği ile ‘ADOR’ Zaferi

10 Temmuz 2015 16:34

Volvo Ocean Race 2014-2015’te IWC’nin sponsorluğunu üstlendiği ve Kaptan Ian Walker’ın önderliğinde yarışan Abu Dhabi Ocean Racing (ADOR) yaklaşık 72 bin kilometrenin ardından zaferini ilan etti. İsviçreli saat üreticisi, ADOR’un zaferini ‘Yarış Ortağı’ ve ‘Resmi Zaman Tutucusu’ olarak yarışın son durağı İsveç Göteborg’ta, takımla birlikte kutladı ve aynı zamanda takıma IWC 24-Hour Speed Record Challenge Ödülü’nü verdi.

IWC Schaffhausen ikinci kez hem Volvo Ocean Race’in (VOR) Resmi Zaman Tutucusu oldu hem de dünyanın çevresinin dolaşıldığı mücadelede Olimpiyatlar’da iki kez gümüş madalya kazanan İngiliz Ian Walker’ın komutasında zafere koşan ADOR’un sponsorluğunu üstlendi. IWC’nin CMO’su Franziska Gsell yaptığı konuşmada “Kelimelerle anlatılamayacak kadar mutluyuz. Yarışın yarattığı stres ve gerginlik her yarışmacının sınırlarını zorladı ve Göteborg’a ulaşmayı başaran herkes bir anlamda yarışın galibi oldu. ADOR’un verdiğimiz destekle bu zorlu mücadelede zaferi kucaklamasından gururlanıyor ve mürettebatın tamamına derin bir saygı duyuyoruz”. dedi.

Dünyanın en zorlu mücadelesi olduğu söylenen yelken yarışında takımlar 9 ay süren 72 bin kilometrelik yolculukta yedi kıtayı dolaştı ve Göteborg’da (İsveç) yarışı tamamlamadan önce Cape Town (Güney Afrika), Abu Dhabi (Birleşik Arap Emirlikleri), Sanya (Çin), Auckland (Yeni Zelanda), Itajaí (Brezilya), Newport (ABD), Lizbon (Portekiz), Lorient (Fransa) ve Hague’da (Hollanda) mola verdi.

IWC’nin hediyesi: Portugieser Yacht Club Chronograph “Ocean Racer”

IWC Schaffhausen, IWC 24-Hour Speed Record Challenge’ın sponsoru sıfatıyla ADOR mürettebatının her üyesine Volvo Ocean Race ruhuna adanmış bir saat olan Portugieser Yacht Club Chronograph “Ocean Racer” (Ref. IW390216) hediye etti. Kazanan takım 24 saatte 550.8 deniz mili kat ederek yarışın tamamında yapılan en iyi performansı da gerçekleştirmiş oldu. IWC Schaffhausen Kreatif Direktörü Christian Knoop saatleri mürettebata takdim ederken yaptığı konuşmada, “Yelken sporuna gönül vermiş biri olarak bu ödülü IWC Schaffhausen adına vermekten onur duyuyorum. Yarışı ve takımların durumunu yakından takip ettim, dolayısıyla her an nerede olduklarını biliyordum.” dedi.

 

 

 

Kısa Haber, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »