İsviçre Yüksek Saatçiliğinde yeni bir oyuncu

5 Aralık 2013 10:55

GTN LUXURY HOLDING SA

Gérard Gouten, Marc Guten, David Gouten ve Alexis Gouten profesyonelliklerini ve networklerini, lüks markalar pazarlamak ve Yüksek Saatçilik ürünleri geliştirmek amacıyla bir aile holdinginde birleştirmeye karar verdiler. GTN Luxury Holding, 1770 yılında Cenevre yakınlarında kurulmuş olan ve kendi mekanizmalarını tasarlayıp üreten Manufacture Royale markasını satın alarak faaliyete başladı.

Yüksek Saatçilik dünyasında 30 yıldan beri aktif olan bir ailenin sektöre yeni bir soluk kazandırmak amacıyla becerilerini bir araya getirme arzusundan doğan GTN Luxury Holding, 1770 yılında Cenevre yakınlarında kurulmuş olan ve kendi mekanizmalarını tasarlayıp üreten Manufacture Royale markasını satın alarak faaliyete başladı.

Tarih göstermiştir ki saatçilik genellikle aile mesleğidir ve jenerasyonlar boyunca süregelen bilgi birikimi üzerine kurulmuştur. Bugün Gérard Gouten, Marc Guten, David Gouten ve Alexis Gouten profesyonelliklerini ve networklerini, lüks markalar pazarlamak ve Yüksek Saatçilik ürünleri geliştirmek amacıyla bir aile holdinginde birleştirmeye karar verdiler.

UZMANLIKLARIN BİR ARAYA GELMESİ

İş dünyasının yöneticileri ve dağıtım, pazarlama, üretim ve iletişim profesyonelleri olarak kaliteli saat markaları ve lüks grupları (Breguet, Cartier, Piaget, Vacheron Constantin, Perrelet, deLaneau, Harry Winston gibi) için veya onlarla birlikte uzun yıllar çalışmış olan bu dört adam, aile değerleri ve insani değerler etrafında bir araya geldi.

İşbirliklerinin merkezinde ise zaman vardı: özgür girişimde bulunmanın ve yakınlığın avantajından yararlanmanın zamanı. Ayrıca, her birinin kişisel yolu onlara lüks saatçilik sektöründe global bir stratejik vizyon ve uluslararası birinci sınıf ağlarla özel ilişkiler sağlıyor. Mükemmellik merkezi etrafında toplanan deneyimleri ve bilgi birikimleri gelecek için en iyi bakış açılarını gözler önüne sermekte.

Dört adam, dört kişilik ve çok sayıda uzmanlık; bir aile geçmişi, işçiliği ön planda tutan bir felsefe, hizmet ve kalite. GTN Luxury Holding, İsviçre Yüksek Saatçiliğinin temel değerlerine geri dönüyor.

MANUFACTURE ROYALE      

Saat firmasının kökleri 18. Yüzyıla, büyük filozof ve yazar Voltaire’in 1770 yılında Cenevre yakınlarında, Manufacture Royale adı altında, elitlere ve soylulara yönelik bir saat ve mekanik kurmalı mekanizma üretim atölyesi kurmasına uzanır. Böylece Kelimelerin üstadı, Aydınlanma Çağı’ndan etkilendiği eserlerinde ana özelliklerini tasvir ettiği ideal toplumun ilk tohumlarını atmış oldu.

Vallorbe’daki Jura Suisse’de kurulmuş olan bu tarihi marka, sergilediği olağanüstü saat üretim becerisi sayesinde, diğer ürünlerin yanı sıra İsviçre Yüksek Saatçiliği geleneğine ve teknik kalite kriterlerine uygun olarak saat atölyelerinde tasarlanıp üretilmiş olan, son derece komplike iki mekanizma ile itibar kazanmıştır.

Manufacture Royale’in GTN Luxury Holding tarafından devralınması akla Voltaire’in şu görüşünü getiriyor; «Güzel ruhlar karşılaşırlar».

Yeni saatlerin ve yeni mekanizmaların tasarlanması ve üretilmesi, Manufacture Royale’e yeni bir boyut katacak olan uluslararası gelişimi sağlayacaktır.

 

Manşet, RÖPORTAJ, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »