Istanbul Jewelry Show Altın İhracatına Hareket Kazandırdı

24 Nisan 2014 10:54

DÜNYA MÜCEVHER SEKTÖRÜNÜN GÖZDESİ ‘İSTANBUL’ OLDU

UBM Rotaforte tarafından, organize edilen  “İstanbul Jewelry Show” Fuarı’nı, tamamı sektör profesyonellerinden oluşan 26.974 kişi ziyaret etti. Fuar’da Türkiye dahil toplam 111 ülkeden önemli alıcıların ziyareti ile milyon dolarlık ticari işbirliklerine imza atıldı. 25’den fazla ülkeden 1200’ün üzerinde firma ve marka, göz alıcı ürünlerini ilk kez “Istanbul Jewelry Show’da vitrine çıkarttı.

Dünya Mücevher Sektörü fuarları arasında ilk 5 içinde yer alan ve sadece sektör profesyonellerine yönelik düzenlenen “ISTANBUL JEWELRY SHOW” Fuarı 38. Kez yerli ve yabancı sektör profesyonellerini İstanbul Fuar Merkezi’nde (CNR – Expo) bir araya getirdi.

“Istanbul Jewelry Show” Mücevher Fuarı, toplam 6 salonda 60.000 m²’lik alanda Türkiye, İtalya, Çin, Hong Kong, Birleşik Arap Emirlikleri, Japonya, Hindistan, Tayland başta olmak üzere 25 ülkeden ihracatçı ve üretici firmaların ürün ve tasarımlarını tüm dünya genelinden 111 ülkeden önemli alıcılar ve sektör profesyonellerini ağırladı.

 

2014 YILI MÜCEVHER MODASI İLK KEZ BU FUARDA

Fuarda, Mücevher firmaları özel koleksiyonları, farklı konsept ve sunumlarıyla büyük ilgi topladı. 2014 yazının modası ise; renkli değerli taşlarla sentezlenen modeller, doğal taşlarla buluşan şifa dağıtan pırlantalı modeller,  modernize olan otantik takılar, kelepçe bileklikler, oversize inci taşlar, üç boyutlu tasarımlar, safirler ve zümrüt taşlarla oluşturulan büyük ama hafif modeller oldu.

Fuarda altın, pırlanta, mücevher, taş, montür, rafineri, gümüş, saat tasarımlarının yanı sıra vitrin malzemeleri, makine- ekipmanları ve kasa sektörünün önde gelen firmaları yeniliklerini sergiledi.

SAAT’TE YENİ YILIN İLK MODELLERİ SERGİLENDİ

İstanbul Jewelry Show’a saat sektöründen ise Maya Saat, Pırlant, Arıkan Group, Aslan Saat, Alkır Saat, ModelA ve SVG başta olmak üzere distribütör ve üretici firmalar katıldı. Frederique Costant, Oris, Hysek, Alpina, Orient, Aerowatch, Clerc, Wainer, İnvicta, Slazenger, Quantum, Daymond Rene, Essence, I-Watch, Jaga, Belmond, Edwin, Zerone, Royal London, Officina Del Tempo ve Spazio 24 markaları 2014 yılının koleksiyonlarında yer alan en yeni ürünlerini satışa sundular.

 

İstanbul Jewelry Show’a saat sektöründen ise Maya Saat, Pırlant, Arıkan Saat, Aslan Saat, Alkır Saat, ModelA ve SVG başta olmak üzere distribütör ve üretici firmalar katıldı.

 

ÖZEL ALIM HEYETLERİ İLE MİLYON DOLARLIK İŞBİRLİĞİ

UBM Rotaforte tarafından Türk Ekonomi Bankası (TEB) Ana Sponsorluğu’nda düzenlenen “ISTANBUL JEWELRY SHOW” Mart Fuarı’na; Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Hindistan, Lübnan ve Çin’den özel Alıcı Delegasyonlarının yanı sıra T.C. Ekonomi Bakanlığı, Rusya, Fas, Lübnan, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Ürdün, Birleşik Arap Emirlikleri ‘den alım Heyetleri katıldı.

Toplamda Türkiye dahil, 111 ülkeden, 26 Bin 974 (26.974) sektör profesyoneli tarafından ziyaret edilen “İstanbul Jewelry Show” Mart Fuarı, milyon dolarlık ticari işbirliklerinin gerçekleştirilmesi imkanını sundu.

Gerek Türkiye’den, gerek yurtdışından kuyumculuk sektör profesyonellerinin yoğun ilgisini çeken, mücevher sektörünün buluşma noktası, “Istanbul Jewelry Show” Fuarı’nın, bu yıl 2.’si 16 -19 Ekim tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde (CNR – Expo) yine sadece sektör profesyonellerine yönelik düzenlenecek.

İstanbul Değerli Maden ve Mücevherat İhracatçıları Birliği, Mücevher İhracatçıları Birliği, T.C. Ekonomi Bakanlığı ve KOSGEB tarafından desteklenen ISTANBUL JEWELRY SHOW, Uluslararası Fuarlar Birliği (UFI) kalite onayı ve Kalite Yönetimi Sistemi ISO-9001 belgesine sahip.

 

HABER, Manşet

Related Posts

Comments are closed.

« »