İskambil Sembolleriyle Yaratılan Fark: Les Quatre Couleurs

11 Ekim 2013 13:00

Ayrıntılarla donatılmış, olağanüstü ve parlak renklere sahip, her biri sınırlı sayıda üretilen yazma gereçlerinin yaratıcısı David Oscarson, Les Quatre Couleurs serisiyle karşımızda! Adından da anlaşılacağı üzere Les Quatre Couleurs, her biri kapak ve gövdesinde dört seriyi betimleyen, dört farklı renk seçeneğinde bir koleksiyon…

Fonksiyonel olarak düşündüğümüzde yalnızca bir “yazma gereci” olduğunu varsayabiliriz kalemlerin. Ancak bir kalemi basit bir yazma gereci olmaktan çıkarıp, bir “sanat eseri” haline dönüştüren sihirli dokunuşlar vardır ki, David Oscarson adı bu sihirle anılan seçkin bir markadır. Bu büyülü dünyayı yaratan marka, son gözdesi “Les Quatre Couleurs” ile lüks tutkunlarını bir kez daha kalbinden yakalamayı başarıyor.

Sembollerin dilinden…

Şu anda dünyanın büyük bölümünde kullanılan Maça, Kupa, Karo ve Sinek serisini kalemlerine taşıyan marka, koleksiyonunda farklı seviyelerde Guilloché gravür işleri ile şeffaf ve opak sert mine kombinasyonlarını bir araya getiriyor. Koleksiyonda kullanılan Maça soyluluğu ya da aristokrasiyi; Kupa kilise ya da ruhban sınıfını; Karo tüccarları ya da zenginliği; Sinek ise domuzların yediği yonca sembolüyle köylüleri temsil ediyor.

Her dolmakalemin gövdesinin tamamı önce dört serinin iç ve dış hatlarıyla dekoratif filigran motifini kabarık halde bırakacak şekilde fon seviyesine kadar yontuluyor. Yarı şeffaf ve opak mineler defalarca fırınlanıyor ve elde törpüleniyor; sonuç gerçek Sert Mine’nin doyumsuz ve zamansız güzelliği.


Dört seri, dört renk seçeneği

Les Quatre Couleurs dört renk seçeneğiyle görücüye çıkıyor: Opak Beyaz, Opak Siyah ve Kırmızı Altın içinde Yarı Şeffaf Yakut Kırmızısı; Yarı Şeffaf Gri, Yarı Şeffaf Yakut Kırmızısı ve Opak Siyah;  Yarı Şeffaf Gök Mavisi, Yarı Şeffaf Yakut Kırmızısı ve Opak Siyah; Kırmızı Altın içinde Opak Siyah ve Yarı Şeffaf Yakut Kırmızısı.

YAŞAM

Related Posts

Comments are closed.

« »