İki Dev, Üç Mükemmel Tasarım Saat: Jaeger Lecoultre ve Aston Martin

10 Ekim 2013 15:23

Biri saatçilik tarihinde 180 yılını geride bıraktı, diğeri ise otomobil dünyasında 100’ncü yılına girdi. Saat devi Jaeger-LeCoultre ile otomobil devi Aston Martin, “Anniversary Follow the Drive” etkinliği ve üç orijinal saat ile bu özel yılı kutlamaya hazırlanıyor.

İki önemli yıldönümünü kutlamak için iki büyük isim, Jaeger-LeCoultre ve Aston Martin, bir araya gelerek “Anniversary Follow the Drive” etkinliğini düzenliyor. Aston Martin Racing için Le Mans ve FIA GT WEC Şampiyonası’nda yarışmış olan resmi Aston Martin Racing pilotu Darren Turner, Aston Martin’in Gaydon’daki merkezinden Vallée de Joux’ya uzanan bu müthiş maceraya öncülük edecek. Turner’a, İngiliz araba üreticisinin en son modellerini kullanma ve Aston Martin serisinin en yeni saatlerini takma ayrıcalığını tadacak olan, her iki markanın da sevenlerinden oluşan bir grup eşlik edecek. Bu tur, Manş Denizi’ni geçtikten sonra Paris’te, markanın kendine ait en büyük satış noktası olan Place Vendôme’daki Jaeger-LeCoultre butiğinin önünde son bulacak. Hassas saatçilik hayranları daha sonra karayolu ile Jaeger-LeCoultre’nin 1833 yılından beri varlığını sürdürdüğü Vallée de Joux’ya doğru hareket edecek. Yolculuk esnasında saatçilik ve motor sporları hayranları, aralarında, sertleştirilmiş sermet kullanımı ile hafifliğin, dayanıklılığın ve mükemmel performansın bir araya getirilmiş olduğu özel saatlerin de bulunduğu Aston Martin Koleksiyonu’nun en yeni modellerini görme şansına da sahip olacaklar.

 

Üç Orijinal Saat

İki isim arasında 10 yıl önce başlatılmış olan bu ortaklık sayesinde her iki markanın da ortak değerlerini yansıtan birçok nefes kesici teknik yeniliğe ve saat kreasyonuna imza atıldı. Jaeger-LeCoultre, Aston Martin ile arasındaki işbirliği çerçevesinde geliştirilmiş olan üç yeni modelini piyasaya sürüyor: Master serisi saatlerine eklenen iki yeni kreasyon “Master Compressor Extreme W-Alarm Aston Martin” veMaster Hometime Aston Martin” ile Aston Martin işbirliğine ithaf edilmiş Amvox serisinin en son modeli “AMVOX5 World Chronograph Cermet”. 

 

 

SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »