‘HAYIR’ İÇİN SATILAN EN PAHALI SAAT: PATEK PHILIPPE

9 Kasım 2015 15:05

Toplam 11 milyon dolar değerindeki gelir ile rekor bir tutara imza atan Only Watch Saat Müzayedesi’nde dünyanın en pahalı saati unvanını elinde tutan Patek Philippe 5016, 7.300.000 CHF ile alıcı buldu.

Duchenne kas hastalığına karşı yapılan mücadeleye fon oluşturmak amacıyla düzenlenen ve saat dünyasının en seçkin markalarının katıldığı Only Watch Saat Müzayedesi, bu yıl 7 Kasım’da Cenevre’de gerçekleşti. Lüks segmentteki bağımsız saatçilerin iş birliği sonucu oluşturulan organizasyonda, özel üretim 44 model saat, müzayede tarihine kadar Çin, Monako, New York, Londra ve son durak olarak 5-7 Kasım ’da Cenevre olmak üzere lüksün baş şehirlerine seyahat ederek görücüye çıktı.

Hasta çocuklara yardım amacıyla 2005 yılından itibaren her iki yılda bir düzenlenen ve Monoko Prensi II Albert tarafından desteklenen Only Watch Müzayedesi, bu yıl 7 Kasım 2015 tarihinde Phillips ile Bacs&Russo’nun iş birliğiyle Cenevre’de gerçekleşti. Yaklaşık 300 kişiden fazla katılımcı ve telefon ile takip edenlerin hazır beklediği müzayede, toplam 11 milyon dolar gelir elde ederek bu rakamla aynı zamanda rekor bir gelire de imza atmış oldu.

Müzayede için özel olarak üretilen 1 adet limitli Patek Philippe 5016,  yapılan açık arttırma sonucunda 7.300.000 CHF ile sahibine ulaştı. Model, böylece dünyanın en pahalı saati olma unvanına bir kez daha erişmiş oldu.

F.P. Journe Tourbillon Souverain Bleu, 550.000 CHF’ye; Rafael Nadel’in taktığı Richard Mille RM 27-02, 650.000 CHF’ye; Vacheron Constantin’in iskelet saati, 140.000 $; Kari Voutilainen GMT-6 ise, 145.000 $’a alıcı buldu.

Only Watch Müzayedesi’ne katılan markaların isimleri şöyle: Armin Strom, Bell & Ross, Blancpain, Boucheron, Bovet Fleurier, Breguet, Carl F.Bucherer, Chanel, Chopard, Christophe Claret, Chronoswiss, De Bethune, De Grisogono, Dewitt, FP Journe, Frédérique Constant, Girard Perregaux, H.Moser & Cie, Harry Winston, Hermès, Hublot, IWC, Jacob&Co, Jaquet Droz, Leroy, Laurent Ferrier, Louis Vuitton, Maurice Lacroix, MB&F, Patek Philippe, Perrelet, Piaget, Rebellion, Richard Mille, Speake Marin, Thomas Mercer, Tudor, Ulysse Nardin, Urwerk, Vacheron Constantin, Van Cleef & Arpels, Voutilainen, Vulcain, Zenith.

VIDEO

Related Posts

Comments are closed.

« »