GRAND SEIKO 55. YILINI KUTLUYOR!

22 Mayıs 2015 17:06

HATTORI’DEN MUHTEŞEM ŞARKILAR

Saat devi Seiko’nun, lüks segmentteki markası Grand Seiko, 55. yılını Baselworld’de distribütörleri ile birlikte kutladı. Radisson Blu Otel’de verilen özel davette Seiko Başkanı ve CEO’su Shinji Hattori, büyük bir sürpriz yaparak sahnede kendi besteleri dâhil birbirinden güzel şarkılar söyledi.

 

Bu yıl 55. yılını kutlayan Grand Seiko, uluslararası pazara sadece 5 yıl önce sunuldu. Seiko yöneticileri, Baselworld’de 55. yıl anısına Radisson Blu Otel’de davet vererek distribütörlerine ve seçkin misafirlerine çok özel bir gece yaşattı. Gecenin en büyük sürprizi ise, Seiko Başkanı Shinji Hattori’nin özel kıyafetleri ile sahneye çıkarak kendi besteleri dâhil birbirinden güzel şarkılar söylemesi oldu. Saat yapımcılığındaki ustalığını sanatçı kişiliği ile perçinleyen Hattori, davetliler tarafından ayakta alkışlandı. GS, başarılarıyla mutlu ediyor İlk günden bu yana Asya, Amerika, Avrupa ve diğer bölgelerde satış, dağıtım ve bilinirlik anlamında hayli yol kat eden Grand Seiko başarısıyla mutlu ediyor.

İki sene önce Grand Seiko markasının tarihinin ve değerlerinin önemini vurgulamak adına, Grand Seiko tarihi koleksiyonu yaratılmıştı. 1960 yılında üretilen ilk saatten bu yana, Grand Seiko’nun kendine özgü bir karakteri var. Grand Seiko, saat yapım tekniklerinin temellerini ifade ediyor; üretilen her saat, prestijli bir saatin olması gerektiği gibi mümkün olduğunca hassas, okunaklı, dayanıklı ve güzel görünüme sahip. Grand Seiko bu yıl, 1967’ye ve ilk otomatik model olan 62GS’ye geri döndü. 62GS, markanın ilk otomatik modeli ve hassasiyette eşi bulunmaz bir saatti.

[KGVID width=”717″ height=”538″]http://www.smluxuria.net/video/2015/04-2015/seiko.mp4[/KGVID]

[KGVID width=”717″ height=”538″]http://www.smluxuria.net/video/2015/04-2015/seiko-hattori.mp4[/KGVID]

İsviçre kronometre standartlarını çok geride bırakmış, GS standartlarına paralel bir saatti. Buna ek olarak, okunabilirlik ve rahatlığı en üst seviyeye taşıyan tasarım özellikleri vardı. Kasa, her yüzeyde pürüzsüz olacak şekilde cilalıydı. Kolay okunabilmesi ve zarif bir görünüm vermesi için, 62GS’te cam bezelsiz kasaya direkt olarak takılıydı. Bilekteki rahatlığı arttırmak için tepe 4 pozisyonunda gizliydi. Bu aynı zamanda elle kurulma gereğinin olmadığının da göstergesiydi. Ve 62GS’in 2015 versiyonunun tasarımı orijinaline olabildiğince sadık. Tabii ki performans özellikleri de günümüze adapte edilmiş şekilde: 10 bar su geçirmezlik, 72 saat güç rezervi ve yansıma yapmayan safir cam.

 

 

HABER, Manşet

Related Posts

Comments are closed.

« »