GPHG 2015

28 Ekim 2015 16:13

Saat endüstrisinin en iyileri olmaya aday 72 adet model, 15. kez düzenlenen prestijli yarışma GPGH’de bir araya geliyor.

İsviçre Saat Oscarı olarak adlandırılan dünyanın en prestijli saat yarışması Grand Prix d’Horlogerie de Geneve (GPHG), 29 Ekim günü sektörün “en”lerini açıklayacak. Saat endüstrisinin önde gelen markalarına ait 193 modelin başvurduğu yarışma için ön elemeleri geçen 39 markadan 72 adet saat finale kalmaya hak kazandı. Global olarak geniş bir platformda sunulacak olan modeller, 16 kategoride yarışacak. Piaget 6 dalda; Piguet, Bulgari, Blancpain ve Hermes 4 dalda, Montblanc ise 3 dalda aday olacak. Büyük ödül Aiguille d’Or adayı da, bu 72 saat modeli arasından seçilecek. 15. kez bir araya gelecek olan saat endüstrisinin önemli markaları, Aurel Bacs (Christies müzayede evi) başkanlığında saat konusunda 25 kişilik uzmanlardan oluşan bir jüri tarafından değerlendirilecek.

Sonuçların açıklanacağı 29 Ekim günü final gecesi,  Cenevre’de gerçekleşecek.  İnternetten yapılacak olan halk oylaması ise  www.gphg.org adresinden yapılıyor.

Genel

Related Posts

Comments are closed.

« »