Golfün Kraliçelerine Özgün Bir Saat

10 Ekim 2013 15:38

Bazı zaman makineleri vardır ki, onu kullananın hayatının adeta bir parçası olur. Queen of Golf: Jaermann&Stübi işte böyle bir saat. Kadınlar için, kadın inceliğinde tasarlanmış…

İsviçre şirketi Jaermann&Stübi golf saatleri konusunda yine uzmanlığını konuşturarak, koleksiyonuna yeni bir kadın saati kazandırdı. Lüks mekanik saatlerin adresi olan marka, ilk golf sayacını çıkardıktan 5 yıl sonra kadınlar için tasarlanan Queen of Golf serisiyle beğenileri toplamaya devam ediyor.

Saatin yapımındaki en önemli ve farklı özelliklerden biri, kullanıcının nabzını tutması. Queen of Golf serisi, kadın golf oyuncuları arasında yapılan anket sonucunda kullanıcı ihtiyaçları gözetilerek oluşturuldu. Kadınların 40 mm’den küçük kasalar ve kolay okunabilen kadran, pratik kullanım ve çekici tasarım talebi yanıtsız kalmadı.
Markanın, 5 yıl önce tasarladığı golf sayaçlı saatten farklı olarak; yeni saatler kadınlar için daha küçük, daha hassas ve daha özel bir tasarımı içeriyor. Yeni Queen of Golf 38 mm’lik, narin kasası ve delik başına düşen vuruş sayısını kaydeden işlevli mekanik sayacı ile oldukça göz alıcı bir seri. 18 deliğin ardından skoru belirten totalizörü ise oldukça kullanışlı. Elbette markanın golf sayaçlı diğer tüm saatlerinde olduğu gibi paslanmaz çelik kasası; bir darbe emiciyle korunan ve kasanın cam sırtı sayesinde görülebilen Calibre A10-2 otomatik mekanizma barındırıyor. Farklı kadran renklerinin ve toka derili ya da kauçuk kayış seçeneğinin yanı sıra, saatin görünüşüne güzellik katan değerleri taşlarla süslü üç farklı tasarım seçeneği mevcut: Classic, Art Deco ve Modern Art.
 
İlham kaynağı golf topu
Kadranın ilham kaynağı ise “golf topu”. Modern golf topları 20. yüzyıl başlarında gelişti; ancak 1930’larda kare şeklinde ve sadece bazı yerleri yuvarlak çukurlar içeren “ağ toplar” kullanılıyordu. Jaermann&Stübi bu golf toplarından ilham alarak Art Deco tarzında özel bir kadran tasarladı.

SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »