Gökkuşağı Renkleri Mücevhere Taşındı

10 Ekim 2013 16:43

Koleksiyonlarındaki renkliliğiyle göze çarpan La Nouvelle Bague, kadınların değişken ruh hallerini en etkili biçimde yansıtacak mücevherleri yaratıyor.

Mücevherin dili aynı zamanda insana özgü duyguların da dilidir. Aşkı, nefreti, sevgiyi yani bize dair tüm kuvvetli duyguları özellikle kadınlar için etkili bir forma sokar mücevherler. 30 yıl önce Floransa’da doğan La Nouvelle Bague de bu duygulardan ilham alarak üretim yapan markalardan. Elbette Rönesans’ın doğduğu bir kentte bu duyguları besleyen daha birçok ayrıntı da mevcuttur. İşte bu bütünlük, markanın başarısının sırrıdır.

Rönesans’ın etkisiyle…

La Nouvelle Bague koleksiyonları adeta gökkuşağından aldığı renkleri mücevherlerine taşımış. Böylece, kadınların değişken ruh hallerini ifade edecek, onların her an severek takabilecekleri çalışmalar ortaya çıkmış.

Markanın kurucularından LeopoldoPoli “ Floransa’yla olan ilişkimiz, muhteşem Floransa’ya özgü kuyumculuk sanatına dayandığı kadar, şehir mimarisi, sanatı ve kültürüne de dayanıyor. Burası Rönesans’ın doğduğu yer ve biz yenidünyada kullanmak üzere ondan ilham alıyoruz” diyor. “Aşkı, şefkati ve gücü anlatan semboller, renkler ve formlar oluşturdum” diyen Poli, çağdaş bir bilge olan Hintli Osho’nun şu sözünü tekrarlıyor: Gülen ve dans eden bir Tanrı’ya ihtiyacımız var.

 

MÜCEVHER

Related Posts

Comments are closed.

« »