Gizli Kapaklı Saatler

28 Ocak 2015 11:36

BREGUET “SECRET DE LA REINE”

Breguet unveils its ‘Secret de la Reine’ timepieceBreguet, “Secret de la Reine” adlı yeni saatiyle işlemeli akik sanatına (kabuk yüzeyini oymalarla nakşeden geleneksel bir teknik) gönderme yapıyor. Bu istisnai kadın saati, ilhamını Fransa Kraliçesi’nin “Marie-Antoinette à la rose” adlı ünlü portresinden alıyor.
Saatin en dikkat çekici özelliği olan gül, kadran ve saati tamamen gizleyecek biçimde işlemeli akik tekniğiyle şekillendirildi. Markanın değerli taşları döşeme sanatındaki ustalığından da yararlanılan saatte, kadran ile kasa kenarlarının yanı sıra koleksiyonun simgesi olan fiyonk, değerli taşlarla bezenmiş.

VACHERON CONSTANTIN

KALLA HAUTE COUTURE A PAMPILLES
Kalla_HC_a_Pampilles_3_4_ferm_e_FBVacheron-Bracelet-Watch-1944Dünyanın ünlü saat markası kadınlar için Kalla Haute Couture a Pampilles adlı bir mücevher saat koleksiyonunu tasarladı. Gerçek bir şaheser olarak nitelendirilebilecek koleksiyonla Vacheron Constantin, 19’uncu yüzyıla özgü zamanın okunabilmesi için açılması gereken küçük bir kapak barındıran gizemli saat geleneğini hayata döndürdü.
Elde yapılan 18 karat beyaz altın kasasının 40x56mm olan ölçüleri, bir kadın saatine göre biraz daha büyük tasarlanmış. 28.70 karatlık değerli taşlarla dekore edilmiş ve bileziği iki elmas döşeli kurdele setinden yapılmış. Elmasların asimetrik kompozisyonu, saatin oval yüzeyini saklayarak neredeyse görünmez olmasını sağlıyor. Bilek üzerinde hareket edebilen bileziğin işlevselliğine sahip.
Saatleri ve dakikaları gösteren mekanizmanın güç rezervi yaklaşık 35 saat. Kadran, bilezik ve bilezik tokası da beyaz altından. Kalla Haute Couture a Pampilles mücevher saatin mekanik mekanizması, Kalibre 1005 ile çalışıyor ve manuel olarak kuruluyor.

CHOPARD SECRET

chopard_1

Chopard Secret saatinin kadranı elmas mıhlama ve dikdörtgen şeklinde tasarlanmış. Kasa, ağırlıkları 19 karat olan parlak, kare ve baget kesimli pırlantalarla döşeli. Kayış satenden yapıldı ve baget kesimli pırlantalardan oluşan bir tokası bulunuyor. Ayrıcalıklı model limitli olarak sadece meraklılarına özel 2 adet üretildi.

BOUCHERON KHÉPRI À SECRET

13_0428_boucheron_big_0Boucheron, lüks mücevher zanaatının ve seçkin saat yapımcılarının hünerini sadece 3 santimlik bir alanda cisimleştirmeyi başarıyor.

Khépri à Secret kreasyonunun zarafetle açılan kanatları Maison Boucheron’a özel ve saat yapımcılığı animasyon modülü (otomatik mekanizma prensibi ile) olarak tasarlandı. Sistem ayrıcalıklı bir özellik olarak, kanatların birkaç saniye içinde tıpkı bir tiyatro perdesi gibi kolayca açılmasına olanak veriyor. Mavi safir taştan yapılan küçük ulağın başına hafifçe baskı uygulandığında, dört kanadın aynı anda açılmasını sağlayan mekanizması tetikleniyor. Gadroon süslemesiyle bezeli sedef üst kanatların açılmasının ardından, alt katmandaki pırlanta ve mavi safirlerle süslü kafes işi küçük kanatlar ortaya çıkıyor. Enfes tasarım, Boucheron’un uzman işçiliğinin ürünü. Markanın ustalığı sayesinde mükemmel işleyen sistemin 40 bileşenini, ışıl ışıl parlayan minyatür bir gövdeye saklamayı başarıyor.

VAN CLEEF & ARPELS GİZLİ SAATLER

Van cleef & Arpels-secret WatchAsırların mücevher ustası Van Cleef & Arpels gizli saatlerinde, gözlerden ustaca saklanmış bir gizem barındırıyor. Tasarımda birleştirdiği mücevher, minyatür ve saatçilik becerileri ile zamanı gözlerden uzak, gizli tutuyor. Saat bölümü, sürgülü bir çekmece ile açılıyor. Mine üzerine çalışılmış lake ve sedef kadranları sade ve eşsiz bir güzellikte ışıldıyor. Beyaz altın üzerine yapılan uygulamaların tümü zanaat ve sanat ustalığı olarak karşımıza çıkıyor.

OMEGA SECRET WATCH

241-Vintage_OMEGA_wristwatchKadınlar için tasarlanan nadide ‘Secret Watch’, gizemliliğini pırlantaların arkasına saklanarak arttırmış. Model 18 k beyaz altından üretildi ve eşsiz güzelliğini sağlamak için 50 parlak kesim,16 adet baget kesim pırlanta ile donatıldı. 440 kalibre mekanizmaya sahip ve kurma tepesi de kasanın altına büyük bir maharetle gizli yerleştirilmiş.

GRAFF

Secret-Carved-Emerald-Watch_EditorialMarka, 1960 yılında kurulumundan itibaren ender ve üstün özellikli taşlar konusunda uzmanlığını kanıtladı. Böylece değerli taşlar, tasarımlarının vazgeçilmezi haline dönüştü.
Çok iddialı olarak dünyanın en büyüleyici değerli taşlarından bazılarını kullanan Graff, bu mücevherleri eşsiz kolyelere, yüzüklere, bileziklere ve küpelere dönüştürmek için üstün bir beceri gösteriyor.
2009’da ilk saatini piyasaya çıkaran Graff, mücevhercilikteki uzmanlığını saat yapımcılığı sanatı ile bir araya getirmeyi görev edindi. Her Graff kol saati, ilhamını değerli taşların farklı yüzlerinden alıyor. Bezelleri elmas gibi şekillendirilen erkek saatlerinden; kasaları, kadranları ve bilezikleri en parlak taşlarla süslü kadın saatlerine kadar geleneğini devam ettiriyor.
Graff mücevherlere duyduğu aşkı, özel kesimli zümrütleri gizemli saatlerin büyüsüyle buluşturan yeni bir kadın saati koleksiyonu çıkararak gözler önüne seriyor.

BULGARI - MEDITERRANEAN EDEN

3.1Bulgari’nin Mediterranean Eden koleksiyonu, Akdeniz’in farklı renkleri barındırmasından esinlenilerek üretilmiş, zarif ve gizemli bir model. Feminenliği ile de dikkat çeken model, mücevher ve saat ustalığını buluşturmuş. Oyunbaz grafik desenlerinin bulunduğu açık kasa kapağı açıldığında saati ve dakikaları rahatlıkla okuma imkânı buluyoruz. Kapatıldığında ise, incelikle işlenmiş sedef kadran arabesk motiflerin ardına gizleniyor. Böylece saat seçkin ve kıymetli mücevherlerle bezenmiş bir bileziğe dönüşüyor. Mediterranean Eden’ın 60 gr ağırlığında beyaz veya pembe altın olan kasasının her noktasında yer alan işçilik etkiliyor. Beyaz altın ve pembe altından oluşan 3 ayrı modeli var.
Beyaz altının sadeliği içerisinde şık bir model. Altı adet gövdeye yerleştirilen incinin yedincisi saatin tepesini süslüyor. 40 mm çapındaki kasası saten bilezik ile kolu kolayca kavrıyor. Dört yuvarlak ve 58 adet parlak kesim pırlanta saatin beyaz kadranına eşlik ediyor.

LOUIS VUITTON

louis-vuitton-tambour-bijou-secret-pierres-dures-malachitei-22mm-face-view160 yıllık geçmişinden aldığı güç ve geleneksel üretimlerinin ruhu, markanın liderlik vasıflarının kodlarını oluşturuyor. Özellikle fildişi kullanımındaki ustalığı farklılığını arttırıyor. Günümüzde Louis Vuitton, tecrübelerini daha da geliştirmekte ve tasarımlarını geleceğe taşımakta. Gizli saatin seri numarası Q15101. Beyaz altın kasasının çapı 22 mm ve yeşil kadrana sahip. Modelin kulakları ve kapak üstü pırlantalar ile süslü. 30 metre suya dayanıklı.

PIAGET

Limelight high jewellery secret watch Limelight high jewellery secret watch Piaget’in mücevher ve saatçilikteki 140 yıllık kesintisiz tarihi onu unutulmazlar arasına soktu. Marka, mücevherciliği ve usta saatçiliği bir arada başarı ile uygulayarak muhteşem eserler sunuyor.
Piaget’nin, Limelight Montre a Secret Haute Joaillerie- G0A37180 ref. numaralı modeli 18 K beyaz altın kasaya sahip ve tamamı 668 adet parlak kesim pırlantalardan oluşuyor. Gizli saatin kapağının tam ortasında büyük bir pırlanta yer alıyor. 56 P Quartz mekanizmalı modele siyah saten kayış eşlik ediyor.

Limelight Secret Watch

318 K pembe altın kasasının estetik bütünlüğünü sedef kadran tamamlıyor. Kasa kapağında 185 adet parlak pırlanta ve kadran içerisinde 101 adet pırlanta yer alıyor. Beyaz saten kayışının ucunda yer alan tokası ise 51 adet pırlanta ile ışıldıyor.

White Gold Limelight Secret Watch

412×16 mm beyaz altın kasaya sahip ve kasa üzerinde yaklaşık 0.2 ct değerinde 25 parlak kesim pırlanta bulunuyor. Bilezik bölümünde ise 18 K beyaz altın 5 adet armut kesim, 168 adet baget kesme ve 210 parlak kesim pırlanta ile işlenmiş. Piaget 56P quartz mekanizma modelin kalbini oluşturuyor.

CARTIER- TORTUE SECRET

11mtr_cartier_les-heures-fab-copyGizemli saatlerin ustası Cartier, yıllardır o kadar fazla sayıda nefes kesici gizeme imza attı ki birinin diğerlerinin önüne geçtiğini söylemek zor. Pırlantalar ya da değerli taşlarla bezeli bir kabuğun altındaki kaplumbağa şeklindeki Cartier Tortue Secret saati, güzellik ve mahremiyette hepsinden daha üst sırada yer alıyor. Saatte kaplumbağa kafası ve minik ayaklarla – elmasa yerleştirilmiş – çevrelenen bir kadran mevcut. Kadranı örterek saklayan gizem ise kaplumbağa kabuğunu hatırlatan üç boyutlu küre. Saatin birçok farklı versiyonu var. Birinin kabuğu, yüzlerce parlak kesimli elmas ile süslü ve gözleri zümrütten; diğerinde ise façetalı, yekpare taş kabuk olarak kullanılmış. Versiyonların her biri kaplumbağa olmanın tavşan olmaya yeğ olduğu gerçeğini bir kez daha kanıtlıyor.

HARRY WINSTON

EMERALD SIGNATURE & ULTIMATE EMERALD SIGNATURE
Bay Winston, mücevher evinin en seçkin mücevherlerini yaratırken, tasarımcılarını ve zanaatkârlarını fazla tercih edilmeyen yöntemleri denemeye ve elmasların güzelliğini ifade etmek için yeni yollar bulmaya teşvik etti. Bu öncü yaklaşım yeni taş mıhlama tekniklerinin geliştirilmesini sağlarken seçkin mücevherlerin kullanılma biçimlerini değiştirdi.
House of Harry Winston, bu uzun soluklu geleneğin izinde iki büyüleyici mücevher saat tasarladı: Ultimate Emerald Signature ve Emerald Signature. Değerli bir takıda gizlenen gizemli saat, nefes kesici bir broş olarak takılabilen çok yönlü bir tasarım ya da boyunda ışıldayan bir pandantif veya bileği saran zarif bir kurdele setine dönüşebiliyor. Zarif orantıları değerli taşın enfes boyutlarını ve ölçüsünü yansıtıyor. Parıltılar saçan dış yüzeyinin altında Bay Winston’ın her zaman tercih ettiği zümrüt kesimli elmas şeklindeki beyaz altın kasa saklı. Tasarımlarda elmasların doğal ışıltısının önüne hiçbir şeyin geçmemesini sağlamak için metalden asgari düzeyde yararlanılmasını öngören mücevher evine özgü taş döşeme teknikleri kullanmış.

Ultimate Emerald Signature;

HW_Ultimate Emerald Signature_Lifestyle_HD192 parlak kesimli elmas, 38 baget kesimli elmas ve 24 markiz kesimli elmasın yanı sıra ortaya yerleştirilen sadece 1 adet zümrüt kesimli elmas gibi göz alıcı taşlarla süslü kasasıyla markanın seçkin mücevher mirasını yansıtıyor. Dış yüzey nazikçe açıldığında tamamen elmas mıhlama kadran ortaya çıkıyor. İstisnai kreasyonun taşları 100 saati aşkın bir sürede elde döşenmiş.

Emerald Signature

HW_Emerald Signature_Lifestyle_HDbu girift tasarımın alternatif bir versiyonu; ölçülü ancak zarif sedef kadranı gözler önüne seriyor. Parlak kesimli 302 elmasla süslenen, merkezine zümrüt kesimli elmas yerleştirilen enfes kasası, mücevher evinin taş döşeme sanatındaki olağanüstü teknik becerisini bir kez daha kanıtlıyor.

DOSYA

Related Posts

Comments are closed.

« »