Futbol yıldızlarından oluşan takımı ile Hublot, 2014 Fifa Dünya Kupasına Hazır.

28 Mayıs 2014 18:45

Pelé, José Mourinho, Juventus, Paris Saint-Germain, Bayern Munich, Luiz Felipe Scolari, Falcao, Roy Hodgson, Xherdan Shaqiri, Guangzhou Evergrande FC, Ajax… Futbolun tüm dev isimleri, sadece markanın yüzü ya da dünya çapındaki dostu olarak değil, aynı zamanda hayır işleri veya çeşitli kampanyalarda da birlikte çalışmak için Hublot’yu tercih etti. 

Pele Rio de Janeiro March 2014 Hublot@Fred Merz2014 FIFA Dünya Kupası’nın “Resmi Süre Ölçeri ve Resmi Saati” olan Hublot, çarpıcı ve eşsiz güzellikteki portre fotoğraf dizisi ile saat severleri markayı keşfetmeye davet ediyor. Fotoğraflar; futbol dünyasının dev isimlerinin karakterlerini yansıtan, onları daha önce hiç görmediğimiz şekilde betimleyen farklı bir projeyi ortaya koyuyor.

Fotoğrafların her biri, markanın yüzleri ile Hublot ekibi arasındaki yakınlık anlarını yakalayan bir hikâyeyi anlatıyor: Futbolun Kralı Pelé, Rio’nun Ipanema sahilindeki şık bir otelin merdivenlerinde görüntülenmiş. Bu fotoğraf bir yandan Pelé’nin nezaketini vurgularken diğer yandan yaşına göre ne kadar güçlü ve formda olduğunu gözler önüne seriyor. Lakabı “The Special One” (Özel Biri) olan José Mourinho, Hublot’nun İsviçre’deki üretim atölyesini ziyaret ettiği sırada, karanlık bir bodrumda, etrafı saatler ile çevrili bir karede görünüyor. Juventus oyuncuları da Fiorentina maçının ertesi gününde, yüksek enerjileriyle fotoğraflanmış.

Futbol dünyasının bu özel isimlerinin yanı sıra, Hublot’nun FIFA Dünya Kupası sembolü de fotoğraflarda yerini alıyor: Eserlerinde Pop Art, kübizm ve grafitiyi bir arada kullanan Brezilyalı ünlü ressam ve heykeltıraş Romero Britto tarafından çizilip tasarlanan bir futbol topu. Britto’nun tasarladığı top, yine aynı şekildeki saat kutuları ile birlikte sunulan FIFA Dünya Kupası’nın resmi saatleri sayesinde, projeye dâhil olan herkesi birbirine bağlıyor adeta.

Sıra dışı ve ayrıcalıklı bu çalışma, Cenevre’de yaşayan ve serbest çalışan bir fotoğrafçı olan, İsviçreli Fred Merz tarafından hayata geçirilmiş. Portreleri ve gazeteler için çektiği fotoğraflarında, tarzı ve ışığı kullanımı bakımından anında ayırt edilebilen Fred Merz, birçok kişisel fotoğraf sergisi açmış ve çalışmaları dünyanın en büyük medya şirketleri tarafından kullanılmış bir isim.

 

 

 

FUTBOL, HUBLOT, Manşet

Related Posts

Comments are closed.

« »