FREYWILLE’DEN 65. YILA ÖZEL İKİ YENİ KOLEKSİYON

10 Ekim 2016 12:24

FREYWILLE’nin 65. yıl şerefine markanın tasarımcıları, Pharaoh-Firavun Koleksiyonu’na Firavunlar çağından yeniden esinlenerek iki yeni tasarım ekledi; Tutanchamun ve Luxor.

FREYWILLE, eski çağların tarihinden esinlenerek mistik sembolizm, detaylı tasarım ve çarpıcı renkler ile Antik Mısır’ın büyüleyici dünyasına sizleri götürüyor. Markanın 65. yılı şerefine FREYWILLtasarımcıları, Pharaoh-Firavun Koleksiyonu’na Firavunlar çağından yeniden esinlenerek iki yeni tasarım ekledi; Tutanchamun ve Luxor.

Tutanchamun

1922 yılında keşfedilen Firavun Tutankhamun’un mezarındaki etkileyici eşyalar ve eşi benzeri olmayan hazineler, yeni bir sembolik tarzın esin kaynağı oldu.

Parlak turkuaz, koyu kraliyet mavisi ve parlak kırmızıdaki dışa vurumcu renkler, Tutankhamun zamanındaki değerli ve dekoratif biblolara işlenen yarı değerli taşlar olan turkuaz, lazuli ve akik taşını akıllara getiriyor. Zengin Mısır kültüründen alınan ilham ile nazarlık olarak kullanılan scarabeus ve zarif nilüfer çiçeği gibi mistik semboller, her bir parçaya özel bir ayrıntı ve anlam kazandıran azami aşk ile mücevherlere aktarıldı. Detaylı araştırmaların ardından, Mısır’ın sembolizm ve alegori zenginliğini antik-oryantal bir tat ile günümüz lüks mücevherciliğine uyarlayan anlam dolu bir koleksiyon yaratıldı. Zarif bir sonbahar mevsimi için, bu koleksiyon, sıcak kum renkleri ve canlı kırmızı gölgeler ile yer alıyor.

Luxor

1895 yılında, 12.hanedandan Antik Mısır prensesi Chnumet’in o zamana kadar dokunulmamış olan mezarı keşfedildi. Burada, Mısır’da şimdiye kadar keşfedilen en iyi mücevherlerden bazıları ortaya çıktı; bunlar arasında bulunan en eski mineli mücevher olan prensesin eşi benzeri olmayan hükümdarlık tacı bulunuyordu.

Zarif rozetler ve ince zambaklar, asalet ve kadınlık sembolü, tasarımın ana konusunu oluşturuyor. Farklı renklerde stilize edilmiş yelpazeler mücevher parçalarını süslüyor ve onurlu, güçlü bir kadın olan Prenses Chnumet’in tarihteki konumunu sembolize ediyor. Mineli tasarımdaki parlak akik ve kızıl tonlar Antik Mısır ritüellerinde kırmızının önemini ortaya koyuyor. Oldukça müstesna olan bu tasarım; kadınlığı, ihtişamı ve antik güzelliği yaşatıyor. Altın dönemine uygun olarak, tasarım, ustaca bir araya getirilen koyu kırmızı ve açık mavi tonlarda “timeless nude” renk paletinde ışıldıyor.

 

Manşet, MÜCEVHER

Related Posts

Comments are closed.

« »