FREDERIQUE CONSTANT’TAN ŞIK BİR SAAT…  

20 Temmuz 2015 14:03

İsviçre’nin satın alınabilir lüks klasik saatleri ile ünlü saat markası Frederique Constant, Vintage Rally Koleksiyonu’na yeni bir ürün daha ekledi: Healey Chronograph Automatic.

Klasik saatleri ile tanınan İsviçreli saat üreticisi Frederique Constant, başarılı Vintage Rally Koleksiyonu’na yeni bir model eklemenin gururunu yaşıyor. Healey Chronograph Automatic olarak adlandırılan tasarım, araba ve saat üreticileri için ortak olan mühendislik, yenilik ve sanatkar dekor unsurlarının birleşiminden meydana geldi.

Frederique Constant, ünlü Austin Healey marka otomobillerin sadık ve uzun süreli bir ortağı olması sebebiyle yıllardır çeşitli motor sporlarının içerisinde yer alıyordu; özellikle de klasik otomobil yarışlarının. Marka yöneticileri son olarak, Güney İller Kulübü’nden Plan Les Quates’teki fabrikalarına gelen 4 adet Austin Healey otomobili ağırlamaktan ötürü büyük onur duyduklarını belirtti. İngiltere’den dört sürücü ile yola çıkan Klasik Healey otomobillerle ilgili, “Tura çıkmalarında, saat üreticisi ve otomobil üreticisinin ortaklıklarına duydukları merak vardı.  Onlar bizim çalışma alanımız ve kapasitemizden etkilendiler. Bu bize, gerçek Austin Healey meraklılarına yeni Vintage Rally Healey Chronograph’ı göstermek için mükemmel bir fırsat oldu. Onların klasik arabaya olan tutkuları, bizim saatler için duyduğumuz tutkunun bir yansıması idi.” diyen marka yöneticileri mutluluklarını ifade ettiler.

 Sportif zarafetin kusursuz bir yansıması: Vintage Rally Healey Chronograph

Araba üreticisi ve saat üreticisinin ikisi için de ortak olan unsurlar; mühendislik, yenilik ve sanatkâr dekordur. Hız yapan bir makinede mükemmel ayarlanmış bir motor ile buluşmanın heyecanı ve zevki mekanik bir zekâ için asla sona ermez. Yüksek hassasiyete sahip her iki makine de nihai kullanım ve memnuniyet için geliştiriliyor.

İşte bu mantıkla, tasarımcılar Vintage Rally Healey Chronograph’ı yarattı. Model, motor sporlarının mirası ile sportif zarafetin modern tasarımlarının kombine edilmiş hali olarak karşımıza çıkıyor.

Bu özel saat, hassas FC-397 otomatik kronograf kalibre ile çok daha mükemmel bir hal almış. Üzerinde 25 adet değerli taş bulunan makine, 46 saatlik güç rezervine sahip. Eşsiz tasarımın kadranında saat 3 pozisyonunda 30 dakikalık sayaç, saat 9 pozisyonunda ise sürekli saniye sayacı bulunuyor. Üç bölümlü pembe altın kaplama ile cilalanmış paslanmaz çelik kasası, koleksiyonun bir klasiği haline gelmiş 42 mm çapına ve çizilmez konveks safir kristal cama sahip. Transparan kasa kapağı, mekanizmanın görülmesine izin vererek saat tutkunlarına inanılmaz bir mutluluk veriyor.

Yeşil kadran aksamları ise, kronografın gözümüzde daha güçlü bir karaktere bürünmesini sağlıyor. Pembe altın kaplama kollar ve indeksler karanlıkta da göz alıcı olmaları için fosfor ile cilalanmışlar. Kendine özgü tasarımı ve Healey logosunun kadran üzerindeki imzası ile bu saat mükemmel bir Frederique Constant örneği.

50 metre su geçirmezlik sunan Vintage Rally Healey Chronograph, sportiflik ve şıklık arasında mükemmel denge kuran stilinin bir parçası olan kahverengi kayış ile sunuluyor. Vintage Rally Healey Chronograph’ın gümüş cilalı paslanmaz çelik versiyonu ise siyah deri kayış ile tamamlandı.  2.888 adet ile limitli üretilen her bir zaman parçası, içerisinde büyüleyici Healey NOJ393 araba minyatürünün yer aldığı güzel tasarımlı kutularda sahiplerine teslim ediliyor.

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »