FREDERIQUE CONSTANT’TAN ÖZEL ÜRETİM RUNABOUT SAATİ

7 Ekim 2016 13:25

Frederique Constant, iki yeni limitli üretim Runabout saati ile vintage ve özel üretim ağaç yat tutkunlarını selamlıyor.

Frederique Constant 2009 yılında, Riva teknelerini korumak amacıyla kurulan Riva Historical Society ile başlattığı uzun soluklu ortaklığını bu yıl da sürdürdü ve yatçılıktan ilham alan Runabout saat koleksiyonuna iki yeni model ekledi.

İlk Runabout yatları 1920’lere dayanıyor. Kaliteli cilalanmış ağaçtan ve kromdan yapılan tekneler, 4 kişiden 8 kişiye kadar yolcu alabiliyor ve suda süratli bir şekilde hareket edebiliyorlardı. İsviçreli saat üreticisi Frederique Constant da, ortaklığın başından beri yıllık olarak limitli sayıda ürettiği Runabout saatleri ile bu tekneleri anıyor. Bu sene de iki adet yeni modelle vintage ve özel üretim ağaç yat tutkunlarını selamlıyor.

Minyatür ahşap tekneyle satışa sunuluyor

Runabout saatlerin iki versiyonu da (paslanmaz çelik ya da rose altın) 43 mm kasaya, pırlanta sertliğinde safir kristal cama ve makineyi gösteren arka kapaktaki safir pencereye sahip. Riva Historical Society bayrağı ise bu birlikteliğe anma olarak arkadaki pencereye işlenmiş. Gümüş veya kahverengi kadran seçeneklerinde guilloche desen ve parlak Arap indeksleri yer alıyor. Bu iki yeni model, Frederique Constant fabrikasında birleştirilen FC-303 otomatik kalibreden güç alıyor. Kendinden kurum kalibre saatte 28800 alt/h titreşime ve 25 değerli taşa sahip. Saat, 42 saat güç rezervi ile kullanıcılarına kolaylık sağlıyor. 30 metreye kadar su geçirmez özelliğe sahip zarif model, siyah veya kahverengi kayışla tamamlanıyor. 2888 adetle sınırlı üretilen saatler, özel hediye kutusunda 1920’lerin altın çapının dizayn dâhilerini selamlayan minyatür ahşap tekneyle satışa sunuluyor.

HABER, Manşet

Related Posts

Comments are closed.

« »