FREDERIQUE CONSTANT’TAN DÖRT YENİ MODEL

1 Aralık 2015 12:33

Yüksek kalitedeki tasarımları ve üretimlerindeki hassasiyetleri ile bilinen marka Frederique Constant, Classic Index Koleksiyonu’na GMT fonksiyonuna sahip dört yeni model ekledi.

Frederique Constant, yaratıcılık ve sıra dışı bir değer sunmak için yenilik anlayışını elden bırakmıyor. Cenevre’deki ultra modern fabrikasında tutkulu saat üretimi için en iyi ortamı sağlıyor. Bunun örneği de başarılı Classic Index Koleksiyonu’na eklediği GMT fonksiyonuna sahip dört yeni model.

GMT kısaltması saat endüstrisinde ikinci zaman dilimi göstergesini temsil ediyor. Daha net ifadeyle, saatinizde 24 saat boyunca ikinci bir zaman dilimini de görebileceğiniz anlamına geliyor.

Hepsi temelinde aynı karakteri paylaşan yeni Classics Index’lerin kadranları klasik ve sade. Lüksün şık dokunuşunu aksettiren roma rakamları ve indeksler el ile uygulanmış.

Classics Index GMT’nin dört farklı modeli var. Bir model klasik metal bileziği ile derin siyah kadranının yer aldığı çelik kasa ile sunuluyor. Yine çelik kasa diğer modellerde ise, gümüş kadran ya siyah deri kayış ya da metal bilezik ile tamamlanıyor. Son olarak pembe altın kaplama kasa, el ile uygulanmış pembe altın kaplama indeksler ve şık kahverengi deri kayış ile kombin edilmiş.

Kırmızı üçgen ile ön plana çıkarılmış GMT kolu her 24 saatte bir dönüşünü tamamlıyor ve saat göstergeleri altında yer alan 24 saatlik skala ile ikinci bir zamanın okunabilmesine olanak sağlıyor. GMT’ye ek olarak tüm saatler saat, dakika, saniye ve tarih fonksiyonları sunuyor.

38 saatlik güç rezervi sunan ve üzerinde 26 adet değerli taş bulunan FC-350 otomatik makine ile güçlendirilmiş saatin tüm bu fonksiyonları rahatlıkla tek bir taç yardımı ile ayarlanabiliyor. Ayrıca, 5 ATM su geçirmezlik sunan makinenin hareketleri safir cam kasa kapağı sayesinde izlenebiliyor.

Genel, Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »