Frederique Constant’tan Bayanlara Özel Koleksiyon: SLIMLINE MOONPHASE

6 Aralık 2014 11:15

Frederique Constant’ın 2014 Slimline Moonphase göstergeli bayan koleksiyonu, her biri birbirinden çekici altı yeni modelden oluşuyor.

Slimline Moonphase Ladiesİsviçreli saat üreticisi Frederique Constant’ın yetenekli saat tasarımcıları ve mühendisleri; ay takviminin büyüleyici unsurlarını, ışık saçan sarı altın, parıltılı sedef ve ışıltılı pırlantalar gibi elementler ve daha fazlasını, bayanların kalplerini hızlandırmak için tek bir koleksiyon içerisinde birleştirdiler.

2014 Slimline Moonphase göstergeli bayan koleksiyonu, her biri birbirinden çekici altı yeni modelden oluşuyor.

Serideki her model, içerisinde 5 adet değerli taş bulunan FC-206 quartz kalibre ile donatılmış. 30 mm çapındaki kasalar, ultra kadınsı görünümleri ile dikkat çekiyor. Elmas sertliğindeki safir kristal cam ile çerçevelenen baş döndürücü güzellikteki sedef kadranlar üzerlerinde, 0.02 karat ağırlığında ve hepsi tek tek elle uygulanmış 8 adet pırlanta bulunuyor. Daha çok parlamaları için elle cilalanmış olan akrep ile yelkovan büyük bir hassaslıkla çalışırken, ay takvimi göstergesi bütün ihtişamı ile saat 6 konumunda yer alıyor.

Frederique Constant’ın teknik ekibi; saat, dakika ve moonphase göstergesi gibi saatin sahip olduğu tüm fonksiyonların yalnızca tek bir tepeden ayarlanabilmesini de mümkün kılmışlar. Minyon görünümlerine aldanmayın, bu saatler 3 ATM’ye kadar su geçirmezlik özelliğine sahip.

Sarı altın kaplama kasa ile sunulan FC-206MPWD1S5 modeli parlak bej deri kayışla sunulurken FC-206MPWD1S5B modeli altın kaplamalı metal bilezikle satışa sunuluyor.

Kalan dört model ise sahip oldukları cilalanmış çelik kasaları ile farklı alternatifler sunuyor. FC-206MPWD1S6 referanslı model koyu mavi deri kayışı ile dikkat çekerken, FC-206MPWD1S6B modeli parlak çelik bilezik ile satışa sunuldu.

Son olarak, FC-206MPWD1SD6 ve FC-206MPWD1SD6B modelleri daha özel şeyler sunmakta. Kadran üzerindeki pırlanta indekslerin yanı sıra, bu iki modelde de bezel üzerinde yarım karattan fazla (0,56 ct) ışıl ışıl pırlantalar yer alıyor. Pırlantalı modellerden biri klasik, parlak siyah deri kayış ile tamamlanırken diğeri daha modern çelik bilezik ile çok şık bir görünüm kazanıyor.

HABER

Related Posts

Comments are closed.

« »