FREDERIQUE CONSTANT İLE MOTOR YARIŞI HEYECANI

27 Temmuz 2016 15:43

Frederique Constant, 6 yıl aradan sonra dünyanın en ünlü motor yarışı Peking to Paris’in resmi zaman tutucusu oldu.

2016’da efsane Peking to Paris Motor Yarışı’nın bir kez daha resmi saat tutucusu olan Frederique Constant, motor sporlarıyla bağını güçlendiriyor. 2010’daki yarışa katıldıktan 6 yıl sonra Frederique Constnat, tek sponsor ve resmi saat tutucu olarak bu prestijli araba yarışının macerasına tekrar atılıyor.

109 yarışmacı 35 gün boyunca klasik arabalarıyla 13000 km’lik rotayı takip edecekler. Yolcukları boyunca Gobi Çölünden Moğolistan’a, oradan Rusya’yı boydan boya geçerek Belarus’a ve sonra Polanya üzerinden Avrupa’ya giriş yapacaklar.

Peking to Paris yarışındaki Vintage arabalar ve Frederique Constant’ı bir araya getiren benzer özellikleri var: klasik dizayn, kesinlik ve performans. Yarışın 2016 versiyonu için Frederique Constant ayrıca yeni bir limited saat üretti. Kazanan yarışmacılar bu saatle ödüllendirilecek.

Peking to Paris Motor Yarışı

1907 yarışının yeniden canlandırılması olan Peking to Paris Motor Yarışı, ilk defa 10 Haziran 1907’de Pekin’deki Fransa başkonsolosluğundan başladı. İsmini de buradan alıyor. Yarışın modernleşmesi ise 1997’de Philip Yound ve Endurance Rally Assosication tarafından yapıldı. Çin, Tibet, Hindistan ve Pakistan’dan geçen zorlu parkur, 16000 km uzunluğunda ve tamamlanması 45 gün sürüyor. ERA diğer yarışı tam 10 yıl sonra 2007’de gerçekleştirdi. Bu yarış orijinale daha sadıktı. Daha sonra yarışlar başarılı bir şekilde 3 yılda bir yapılmaya başlandı.

Kısa Haber

Related Posts

Comments are closed.

« »