FREDERIQUE CONSTANT Classics Manufacture – Worldtimer

18 Mart 2015 11:39

Klasik ve rafine tasarımlarıyla saat sektörüne adını yazdıran marka Frederique Constant, aylar süren çalışmalarının ardından Worldtimer Manufacture koleksiyonuna lacivert tonlarında yeni ve şık bir model ekledi.

Frederique Constant ‘ın başarılı koleksiyonlarından biri olan Worldtimer Manufacture, yeni eklenen model ile ürün yelpazesini genişletti. Yeni Worldtimer saat, en son teknoloji ve estetik tasarımın mükemmel birleşiminden oluşuyor. Sofistike ve rafine olması nedeniyle bilekte rahatlıkla taşınabilen model, özellikle sık seyahat eden erkekler için tasarlandı. Model, üzerinde 26 adet taş bulunan FC-718 otomatik kalibre ve 42 saatlik güç rezervi ile sunuluyor. Tüm fonksiyonlar kasa üzerinde bulunan tek bir taç yardımı ile ayarlanabiliyor.

Gece – gündüz saatleri için iki ayrı disk

Worldtimer fonksiyonunu aktifleştirmek ise oldukça kolay; tek yapılması gereken, istenilen şehri seçip kadran üzerinde 12 pozisyonuna getirmek.  İlk olarak içerideki disk senkronize oluyor ve böylece dünya üzerindeki en büyük şehirlerde zamanın kaç olduğu görülebiliyor: Beyaz disk ile gündüz, mavi disk ile de gece saatleri belirtiliyor. Saat 6 yönünde tarih sayacı yer alıyor. Worldtimer Manufacture’ın zarif lacivert kadranının merkezinde antrasit gri dünya haritası bulunuyor. Gümüş ibreler, üzerlerindeki beyaz parlaklık ile belirginleştirildi. Son derece parlak üç parça paslanmaz çelikten oluşan kasası, konveks safir camı ve 50 metreye kadar su geçirmezlik göstermesi diğer özellikleri arasında yer alıyor.  Mavi timsah derisi kayış ile tamamlanan saat, lüks bir ahşap kutu ile sunuluyor.

FC-718NWM4H6 Mvt_FC-718_Navy

 

Kısa Haber

Related Posts

Comments are closed.

« »