Ferrari’nin tasarımcısından… VISCONTI PININFARINA CARBONGRAFITE

3 Temmuz 2014 13:59

Visconti’nin yeni kalemi Pininfarina Carbongrafite, dünyanın en ünlü otomobil tasarımcısı olan Pininfarina tarafından tasarlandı. Başta Ferrari olmak üzere pek çok ünlü otomobilin ve objenin tasarımına imzasını atan İtalyan Pininfarina tasarım firması, ilk kez lüks kalem üretici Visconti ile birlikte bir proje hazırladı.

Pininfarina_A_WEşsiz tarza ve teknik unsurlara sahip bir kalem olan Pininfarina Carbongrafite, Visconti’nin bilgi ve deneyimini İtalyan tasarım kuruluşu Pininfarina’nın yaratıcılığı ile bir araya getirdi. Böylece güçlü ve yenilikçi yanları olan ayrıcalıklı bir obje doğdu.

 

Pininfarina Carbongrafite, Visconti tarafından yaratılmış pek çok teknik yeniliği bünyesinde barındırıyor. Özgün mürekkep haznesi, kalem ucunun kapalıyken gövde içinde muhafaza edilmesi ve kalemin mürekkebin kurumasını önleyen kapanış sistemi, Visconti tarafından tasarlanmış ve patenti alınmış yenilikçi çözümler olarak öne çıkıyor. Mekanik sanatın bir başka şaheseri olarak hayata geçen esnek klips de bu yenilikçi uygulamalardan biri.

 

İlk kez bu malzeme kullanıldı

Öte yandan Visconti ürün yelpazesinde ilk kez bir kalemin üretiminde kullanılan tek yönlü karbon grafit, hafif ama sağlam yapısıyla Pininfarina’nın otomobil dünyasına atıfta bulunurken, aynı zamanda kaleme de sportif bir zarafet katıyor. Pininfarina Carbongrafite, objenin estetik özelliklerini öne çıkaran bir kasayla donatıldı.

 

Sınırlı sayıda üretildi

Pininfarina Carbongrafite, hem dolmakalem hem de roller kalem olarak sınırlı sayıda üretildi. 930 adet dolmakalem ve 930 roller kalemden oluşan sınırlı seri, Pininfarina’nın kurulduğu 1930 yılına atıfta bulunuyor.

 

Pininfarina Carbongrafite Perakende Satış Fiyatları:

 

–   Dolma Kalem 1.500 Euro+KDV

–   Roller kalem 1.300 Euro+KDV

 

Kısa Haber

Related Posts

Comments are closed.

« »