Ferrari Hızında Tasarım: LaFerrari Mp05

23 Ocak 2014 17:16

tr-bayrakEN-bayrak

Hublot’un Ferrari’den esinlenerek ürettiği LaFerrari Mp05, eşsiz bir tasarıma sahip. Bu iddialı tasarımda saat ve dakikayı gösteren kısım alüminyum silindir ile ayrı bir bölüme yerleştirilmiş.

LaFerrari Mp05Saatte İsviçre kalitesinin yeni nesil temsilcilerinden Hublot, saat ve otomobili ortak noktada buluşturduğu MP-05 LaFerrari ile hız sınırını aşıyor.  Bugüne kadar Hublot’un tasarladığı en fazla sayıdaki -637 parça- saat parçasını mekanizmasında barındıran MP-05 LaFerrari,  Ferrari’ye atfen otomobile yaraşır nitelik ve özelliklerle donatıldı.

Rekor güç rezervi: 50 gün

Hublo Manufacture mühendisleri bu özel modeli teknik ve tasarım açısından Ferrari takımlarıyla birlikte, tamamen otomobile paralel olarak geliştirdi. Model, tasarım açısından güç rezervi konusunda saat yapım tarihinde bir rekora da imza attı: Tıpkı omurgada olduğu gibi bir sıra halinde dizilen, sırayla boşalmamaları ancak birbirlerini destekleyebilmeleri adına birbirine bağlanan 11 tamburu sayesinde güç rezervi yaklaşık 50 gün.

Mekanizma, asma Tourbillon kafesine takılı alüminyum silindir vasıtasıyla saliseleri dikey ön yüzeyde gösteren orijinal bir gösterge ekranı barındırıyor. Saat ve dakika ise tamburların sağ tarafında, onatılanmış siyah alüminyum silindirler vasıtasıyla gösteriliyor. Sol taraflarındaki silindir, güç rezervini belirtiyor. Her iki tarafta yer alan ve anotlanmış kırmızı alüminyumdan yapılan takviye çubukları akla Ferrari’nin kırmızı amblemini getiriyor.

Açık kasa sırtından ayrıntılı işçilik

15.30 mm kalınlığındaki bu küçük devin kasası titanyum siyah PVD’den yapılmış.  Merkezinde, kurma düğmesini açıkça gösteren titanyum ve karbondan ilavenin yanı sıra, açık kasa sırtı saatin ayrıntılı işçiliğini ortaya koyuyor. Yine aynı şekilde PVD titanyumdan yapılan özel katlanır tokasıyla kauçuk kayış saati tamamlıyor. Her silindirin üzerindeki rakamların boyutları, beyaz Superluminova ile maksimize edilerek saatin okunması kolaylaştırıldı.

 

HUBLOT, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »