FARKLI MATERYALLERİN BİLEŞİMİ: U-BOAT THE ELEMENTIUM

27 Eylül 2013 11:53

U-Boat’ın yaratıcısıItalio Fontana The Flydeck kolesiyonundan çıkardığı The Elementium modeli ile farklı materyalleri birleştirdi ve meydana gelen çatlaklara değerli taşlar ile ışıltı kattı.

U-Boat’ın arkasındaki yaratıcı ruh olan Italo Fontana mücevherli saat kreasyonundan yeni materyallerle tasarladığı The Elementium’u sundu. Klasik çelikten magnezyuma, karbon, bronz, altın ve gümüşten seramiğe her türlü materyal markanın ilgi alanına giriyor ve usta ellerde bambaşka materyallere dönüşüyor. Saat sektöründe herhangi bir pazarlama kaygısı olmadan yeni şeylerle ilgilenmeyi seviyor Fontana. Bunun en güzel örneği de The Flydeck koleksiyonunun bir parçası olan The Elementium.

Italo, The Flydeck’in 20’li yıllardan esinlenilen altimetreli saatini, uçak gemisini ziyaret ettiğinde, güverte kontrol panelinden çok etkilenerek tasarımlarına aktarmaya karar vermiş. Modeldeki farklı maddelerin birleşiminden oluşturulan çatlakların içleri 204 adet kahverengi ve siyah elmaslarla özenle doldurulmuş. Otomatik mekanik kronograf modifiyeli, 44 saat güç rezervi özellikleri bulunuyor. Kasası parlatılmış gümüş ve 50 metreye kadar su geçirmiyor.

Kısa Haber

Related Posts

Comments are closed.

« »