Farklı bir kronometre: OMEGA Seamaster Bullhead

22 Ekim 2013 18:21

Omega’nın otomatik Co-Axial 3113 kalibreli yeni modeli, daha önce hiçbir koleksiyonuna benzemeyen kasası ve kadranı ile orijinal 1969 Seamaster Bullhead modelinden ilham alınarak oluşturulmuş tasarımı 669 adet üretildi.

Omega’nın Seamaster ailesine ait Bullhead yeni kronograf modeli uzun süredir beklemekte olan Seamaster Bullhead hayranları için sınırlı sayıda üretildi.  Simetrik kasası ve bezeli ile bu model bir yandan orijinalini andırırken, bir yandan da yapılan bazı değişiklikler sayesinde kendi karakterini yansıtıyor. Diğer hiçbir Omega modeline benzemeyen kasası ve kadranı ile orijinal 1969 Seamaster Bullhead modelinden ilham alınarak tasarlanmış olan bu saat nadir bulunan, önemli ve en fark edilir kronograflar arasında yer alıyor ve meraklılarına da böylesine özel bir saate sahip olma imkânı sunuyor.

Kalkan şeklindeki fırçalı cilalı kasası, içten dönen bezeli ve alışılmışın dışında yerleştirilmiş olan kronograf düğmeleri, tepesi ile bu model, saat meraklılarının favorisi haline geldi. Saate ismini veren şey ise saat 12 yönündeki kurma kolu ve her iki yanında bulunan kronograf düğmelerinin oluşturduğu o benzersiz görünüm. Aynı zamanda saat 6 yönünde içten dönen bezeli kontrol eden bir düğme daha bulunuyor.

Eski modelde kullanılmış olan elle kurmalı 930 kalibrenin yerine yeni Bullhead modelinde otomatik Co-Axial 3113 kalibre yerleştirildi. Kahverengi deri kayış ile sunulan bu muhteşem saatten sadece 669 adet üretilecek olması ise bir başka ayrıcalığı gözler önüne seriyor. Aynı zamanda 150 metreye kadar suya dayanıklı olan bu kronografın üç yıl uluslararası garantisi bulunuyor.

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »