ETKİLEYİCİ BİR MASA SAATİ DREAM WATCH 6

15 Şubat 2020 11:00

Gökyüzü De Bethune  tarafından diğer modellerinden farklı olarak bir kez  daha da derin ve daha da mavi  şekillendirilerek Dream Watch 6 masa saatine dönüştü. @ByJorgHysek’in tasarımdaki çağdaş yaratıcılığı, dünyanın farklı bir vizyonunu hedefleyen De Bethune’in DNA’sı ile birleşerek yeniden yorumlandı.

Dream Watch 6, eşsiz tasarımında bizi zaman ve mekânda farklı bir yere götüren saat mekaniğinin çağdaş sanat yönüne doğru itiyor. Markanın Sanat mekaniği olarak adlandırdığı sistem, çok özel bir bilgi birikimi anlamına geliyor ve hızla kaybedilebilecek olan masa saatlerinin büyüleyici mekanik becerisini güncel tutmaya çalışıyor. Popüler inanışın aksine, bir masa saati sadece daha büyük bir saat anlamına gelmiyor.  Daha iç güdüsel, bütünsel olarak ve kapsamlı bir estetikle düşünüleni farklı bir şekilde çalıştırmak ve anlamak, oluşturmanın vücut  bulmuş hali diyebiliriz.

De Bethune’u yönlendiren ruha sadık olan her saat projesi, markanın kimliğini karakterize eden modern ruhunun yanı sıra hem mekanizma hem de son dokunuşlar için çeşitli teknikleri kapsıyor. Bethune, şimdi İsviçreli sanatçı Jörg Hysek ile yakın işbirliği içinde tasarlanmış bir saat olan Dream Watch 6’yı sunuyor.

Bethune, saat yapımı konusunda uzmanlaşan birkaç üreticiden biri. Saat ustalarının yetenekleri sayesinde, tasarıma uyarlanmış ve sabit bir kuvvet kaçışıyla donatılmış 180 bileşenli elle kurum mekanik mekanizma 1318-010, saat, dakika ve ay fazı işlevlerini 5,7 saniye hassasiyetle görüntülüyor.  Başka bir deyiş ile Ay evresi 457 kat daha fazla doğruluğa karşılık gelen her 1225 yılda bir 1 gün düzeltme gerektiren bir incelikle ölçülüyor. Model 18.000 titreşim, 8 günlük güç rezervi özelliklerini taşıyor. Kadran tasarımı ve mekanizması De Bethune,  gövdesi ise İsviçreli sanatçı Jörg Hysek tarafından yaratıldı.  

Manşet, SAAT

Related Posts

Comments are closed.

« »